Lada’nın yeni sedan otomobili Vesta ile beraber tanıtılan XRAY’in ilk seri üretim aracı Rusya’daki AvtoVAZ fabrikasından çıktı.

15 Aralık’ta üretimi başlayacak XRAY, markanın yeniden yapılanma sürecindeki ikinci modeli olarak göze çarpıyor. Crossover sınıfta yer alan aracın seri üretim versiyonu ile konsepti arasında ufak farklılıklar dışında büyük bir değişim olmamış. Deri direksiyon simidi, USB-AUX portları, elektrikli yan aynalar, park sensörü ve otomatik klimanın standart olarak sunulacağı XRAY zengin donanımıyla dikkat çekiyor.

Renault-Nissan grubunun AvtoVAZ ile geliştirdiği B0 platformu üzerine kurulu olan Lada XRAY, 3 benzinli motor seçeneğiyle yollarda olacak. 106 ve 114 beygir güç üreten 1.6 litre motorlara 123 beygirlik 1.8 litre hacmindeki motor eşlik edecek.

Otomatik ve manuel şanzıman seçeneklerinin yer alacağı araç ilk etapta Rusya’da olmak üzere Şubat 2016’da satışa sunulacak. EuroNCAP testlerine de girecek olan XRAY’in tüm güvenlik testlerinden en az 3 yıldız alması bekleniyor.

7
Kimler Neler Demiş?

avatar
7
0
2
 
7
sipariskolikYellowolfburakcanyilmazMSCtersiyer
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
sipariskolik
Üye

rakiplerini zorlayacak türden bir atak yapmış lada.. bence başarılı bir araç

Yellowolf
Üye
Yellowolf

Garip bi araba. Ne kadar ucuzsa o kadar cok satar..

burakcanyilmaz
Üye
burakcanyilmaz

Önden Renault Dacia Benzeten tek Benmiyim

MSC
Üye
MSC

bir türlü ısınamadım bu ve bunun türevlerine

tersiyer
Üye

Farın kenarına xray yazacaklarına arka tasarıma az biraz kassalarmış daha isabetli olurmuş.