Lamborghini denince genellikle akla ilk gelen, yırtıcı motor sesine sahip olan ve ufuk çizgisine doğru süratle ilerleyen süper spor otomobillerdir. Peki ilerleyen günlerde bir SUV modeli üretmeyi düşünen Lambo’nun, aslında geçmişte de ütopik bir arazi modeli ürettiğini biliyor musunuz? Cevabı hayır olanlara müjde; Jay Leno, LM002 isimli Lamborghini’yi konuk ediyor.

Leno’nun konuk ettiği model, “Rambo Lambo” lakaplı bir 1990 model Lamborghini LM002. 1986-1993 yılları arasında üretilen bu çılgın arazi aracı, diğer bir çılgın Lamborghini modeli olan Countach’ın V12 motoruna sahip. Atmosferik V12 motor, gücünü yere ZF’in geliştirdiği 5 ileri manuel şanzıman ve 4 tekerlekten çekiş sistemiyle aktarıyor.

Lamborghini’nin ürettiği ilk 4 çeker araç olma özelliğini taşıyan LM002’den, sadece 328 adet üretilmiş. Zamanında 120,000 $’lık fiyat etiketine sahip olan bu arazi canavarı, yüksek maliyeti sebebiyle de kendisine pek müşteri bulamamış.

Jay Leno’ya konuk olan LM002’nin genleri, umarız Lamborghini tarafından Urus modeline de taşınır. Lamborghini’ni yeni nesil SUV modeli olacak olan Urus’un 2018 yılında yollara çıkması bekleniyor.

 

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "Lamborghini SUV işini biliyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
mehmetomeracar
Üye

7.50 bmw motoru 🙂 sesi dış tasarımı hacmi

gorod
Üye

Countach 5000 QV’de ki motorun aynısı.. Senin bahsettiğin motor M70B50 olmalı.. Alakaları yok yani.

ibougur
Üye

Sanki motoru BMW yapmış gibi Lamborghini ye pek benzemiyor

Kaganglc
Üye

3.2 Turbo dizel motor olmazsa Türkiye’de satılması çok zor

thestig
Üye

Yok 1.6 TDi koymaları lazım.