Ferrari, ilk dört çeker otomobili unvanını elinde bulunduran FF’in makyajlı yeni versiyonunun da atmosferik V12 motoruyla yoluna devam edeceğini duyurdu.

Konuyla alakalı açıklamalar yapan Ferrari’nin Pazarlama’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Enrico Galliera, markanın logosundaki şahlanan ‘at’a yakışır bir kalbe sahip olduğunu vurguladığı FF’in, çok özel bir sürprizle geleceğini belirtti.

Galliera’nın yaptığı bu açıklamadan sonra Ferrari forumları kasıp kavrulurken, 2016 FF’in elektrik motoruyla gelebileceği, ayrıca 660 BG güce sahip otomobilin 700 BG civarında bir güce sahip olabileceği konuşuluyor.

Makyajlı FF’deki tüm değişiklikler tabi ki bunlarla sınırlı değil. Karbon fiber tavan sayesinde hafifleyecek olan 2016 FF, hareketli aerodinamik gövde parçalarıyla da yüksek hızlarda daha kararlı bir sürüş deneyimi sunacak. Ferrari’nin yeni sekiz ileri otomatik şanzımanı ile daha gelişmiş bir dört çeker sistemine sahip olacağı belirtilen otomobilin Mart ayında gerçekleştirilecek 2016 Cenevre Motor Show’da tanıtılacağı ifade edilirken detaylı teknik verilerinin önümüzdeki aylarda netlik kazanacağı belirtiliyor.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2
0
1
 
2
coşkun yılmazmehmettkantaci
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
coşkun yılmaz
Üye
coşkun yılmaz

yok bu sefer alacam ya bu olmuş .
cuma günü vardiya dönünce bakmaya gidiyorum

mehmettkantaci
Üye
mehmettkantaci

sw taraftarı biri olarak bu arabayı fazlasıyla seviyorum hem eski v12’lerden kim kaldı 😀