Nissan yaptığı duyuruda en az 2020’ye kadar GT-R için yenileme olmayacağını açıkladı.

Motoring dergisi ile Nissan’ın yaptığı röportajda Nissan Avustralya Genel Müdürü Richard Emery’nin söylediğine göre GT-R için önümüzdeki birkaç yılın planlarında yenileme gözükmüyor. Özellikle R36 modelinin 2018 veya 2019’da kesinlikle gelmeyeceğini söylüyor. Hatta R36 projesi için en iyi durumlarda bile ancak 2020’de başlanabileceğini belirtti.

İlk duyumlara göre 2017’de GT-R’ın sonraki modelinin çıkacağını biliyorduk ama bu sonra 2018 oldu, fakat  şimdi ise bunun 2020’de gerçekleşeceğini öğrenmiş olduk umarız ki bu tekrar değişmez fakat 2020’ye kadar çok zaman var. Nissan ile bağlantılı kaynakların anlattığına göre yeni modelin geliştirilmesi Japonya’dan Kuzey Amerika’ya ve Avrupa’ya atandı.

Williams’ın yapacağına inanılan R&D işlemi ile GT-R R36’ı bir Infiniti modeli olacak ve sedan şekliyle ortaya çıkacak. Ancak bu küçük dedikodu Nissan’ın üst markasında Q50 Eau Rouge ile düşünülse bile bu proje iptal edildi.

Yeni bir GT-R’a kadar, Nissan’ın planları daha çok şimdiki GT-R R35’i yenileyip, geliştirmek üzerine ve bunun da tanıtımı gelecek sene veya 2017’de gerçekleşecek gibi gözüküyor.

 

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1
0
0
 
1
rkarayavuz
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
rkarayavuz
Üye
rkarayavuz

iyi oldu 2020 de çıkacağını öğrendiğimiz. biz de yenisi çıkar diye sipariş vermiyorduk 😀