RM Design’dan Remco Meulendijk, yakında tanıtılacak Mazda CX-9’un nasıl olabileceğini gösteren bir tasarım yaptı.

Meulendijk’in yayınladığı renderda; bu ay Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenen Mazda CX-9’un detaylı bir tasarımını görüyoruz. Geçtiğimiz aylarda Frankfurt’ta tanıtılan Mazda Koeru konseptinden esinlendiği açıkça belli olan tasarımda aynı zamanda özellikle arka bölümde Mazda 6 station wagon modelinden de izler mevcut. Cx-9’un casus fotoğraflarından yola çıkıldığında, bu tasarıma göre biraz daha uzun ve yüksek olması bekleniyor. Tasarımda, seri üretim bir otomobil için fazla büyük jantlar hariç hiç bir eksik gözükmüyor.

KODO tasarım anlayışına göre tasarlanan CX-9, üreticinin SUV gamında en üstte konumlandırılacak ve bütün SKYACTIV teknolojilerinden yararlanacak. 2.5 litre turboşarjlı benzinli motor ve 6 ileri otomatik şanzımanla sunulması beklenen otomobilde, selefinde kullanılan 3.7 litrelik atmosferik V6’yı göremeyeceğiz.

CX-9 ile ilgili tüm detayları 17 Kasım’da Los Angeles Otomobil Fuarı’nın ilk gününde öğreneceğiz.

PAYLAŞ
Önceki içerikBaşımız sağolsun
Sonraki içerikPorsche Macan’da yenilik vakti
Ata Aygen

1995 yılında Ankara’da doğdum, Özyeğin Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark’a getiren şey oldu.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "RM Design’dan CX-9 yorumu"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Hasan
Üye

Tamam anladık KODO tasarımı ?

wpDiscuz