Büyüleyici Ford GT konsepti şimdi de sarı renk içinde ve kardeşi Ford GT karoserli yarış arabası konsepti ile Los Angeles’da karşımıza çıkıyor.

Ford’un makyajlanmış Escape modeli Los Angeles’daki asıl dikkatleri çekme planı olsa da GT konsepti hala dikkatleri üzerine topluyor. Detroit’te bu senenin başında tanıtılan Ford GT konsepti çarpıcı bir sarı renk ve aracın ortasından geçen, önden arkaya kadar uzanan, siyah renk yarış çizgileriyle kombine edilmiş olarak Los Angeles’da sahne alıyor.

Konsept bir araç olmasına rağmen Ford geçmişte tasarımın nerdeyse yüzde yüzünün üretim bandındaki modelle aynı olacağını söylemişti.

Şuana kadar Ford GT hakkında bildiklerimiz neler? 3.5 litre çift turbolu 6 silindirli bir EcoBoost görev alıyor. Bu motor Forza Motorsport 6’da gördüğümüz motorla aynı şekilde 630 bhp güç ve 730 Nm tork üretiyor.

Ford, GT modelini özel tutmak istiyor. Bunun için senede 250’yi aşmayacak araç sayısı ve $400,000 başlayan bir fiyat etiketi koymayı planlıyor.

Bunların haricinde Ford gene GT modelini dünyanın en iyi güç ve ağırlık dengesine sahip seri üretim aracı yapmak istiyor. Bunun için opsiyonel olarak karbon fiber jantlarla satışa sunuluyor.

Fuarda GT’nin yanında oturan yarış arabası versiyonu olan araç da Ford GT kadar dikkat çekiyor. Bunun sebebi daha geniş ve daha aerodinamik gövde, çok büyük bir arka kanat ve tabi ki bir difüzor oluyor. İki araçtaki güç da aynı motordan sağlanacak ama tabi ki yarış modeli için yarışa uygun adapte edilmiş bir motor görev yapacak.

Resmi olarak gelecek sene pistlerde olması bekleniyor.

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
1
2
0
 
2
volcanoAli Gönül
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
volcano
Üye
volcano

“Sarı elbisesini giymiş de gelmiş” olmalı

volcano
Üye
volcano

de ayrı olmalı