TOYOTA TÜV RAPORUNDA BİR KEZ DAHA EN BAŞARILI MARKA OLDU

Toyota’nın bilinen kalitesi ve güvenilirliği bir kez daha tescillendi. Toyota modelleri Alman denetleme ajansı TÜV’ün 2016 yılı raporunda geçen yıl olduğu gibi yine üst sıralara yerleşmeyi başardı. Böylece; araştırmaya tabi tutulan 14 modeli ile çeşitli kategorilerde ilk 10 içerisinde yer alarak Toyota “en güvenilir marka” olduğunu bir kez daha kanıtladı. Bununla birlikte Toyota, farklı yaş kategorilerinde yedi kez de ilk 5 içerisine girerek başarısını daha yukarıya taşıdı.

Araçların farklı yaş ve kategorilerde kusur oranlarının azlığına göre sıralandığı TÜV raporunda Toyota modelleri ilk 10 içinde kendine yer buldu. Genel incelemelerde başarılı performans sergilemeye devam eden modellerden Toyota Prius en güvenilir otomobillerden biri olarak öne çıktı. 6-7 yaş ile 8-9 yaş kategorilerinde ikinciliği elde eden Prius’un ardından, 6-7 yaş kategorisinde hibrit modelleri de bulunan Auris ve Yaris 5 ve 6’ncı sırada yer aldı.

Toyota’nın rapora yansıyan başarılı sonuçları; 8-9 yaş kategorisinde Corolla Verso modelinin dördüncü, RAV4’ün altıncı, Yaris’in yedinci ve Corolla’nın onuncu sırayı elde etmesi ile devam etti. 10-11 yaş kategorisinde ilk 7 sıra içinde yer alan beş model ise, yaşı artan Toyota modellerinin rakipsiz bir dayanıklılığa sahip olduğunu da gösterdi.

223 modelden oluşan 9 milyon aracın incelenmesiyle hazırlanan TÜV raporu, araçların güvenilirliğini ortaya koyuyor. 40 yılı aşan bir süredir yayınlanan TÜV raporları, araçların dayanıklılığı ve toplam kalitesi hakkında bilgiler sunmayı amaçlarken satın almak isteyenler için değerli bir rehber olarak dikkat çekiyor.

Almak isteyenler için değerli bir rehber olarak dikkat çekiyor.

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
2
1
0
 
3
ergnhkncoşkun yılmazmevlut olcy
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
coşkun yılmaz
Üye
coşkun yılmaz

dede arabası bşr tane gençte alıp corollayı mıncıkladığını bilmem belkide müşteri kitlesindendir ?? ..

mevlut olcy
Üye
mevlut olcy

Toyota gerçekten başarılı bir marka. Sorunsuz otomobil yapmak onun işi. Adamlar üretim sürecinde heralde sorunsuz olsun diye bayağı çaba harcıyorlar çünkü toyota kullanıcıları bu yüzden toyota kullanıyor. Müşteriye saygı konusunda da iyi bir marka ve her zaman insana ve doğaya saygı gösteriyor. Otomobil camiasında da her zaman yeni teknolojilere öncülük eden bir marka. 96 model corollasını 65 bin kilometredir ve 3 yıldır kullanıyoruz daha 2. Marşı bir kez bile bastırmadı bakimlar harici bir kurus masraf ve sorunu da olmadi toyota kullanmak ayricaliktir.Ayrica kullanimi kolay zevkli.

ergnhkn
Üye
ergnhkn

aynen bndede 2000 modeli var 2007 kasalar biraz sorunlu olsada genel olarak kaliteli ve uzun ömürlü yapıyorlar araçları ah bide türkiyeye gelenlerde abd deki gibi dolu paket olsa yok satar 2. elde en sorunsuz marka bide alan satmıyor kolay kolay