Bugatti CEO’su Wolfgang Dürheimer, Veyron’un yerine her anlamda daha fazlasını sunacak yeni modelin duyurusunu yaptı.

Top Gear dergisine konuşan Dürheimer ortaya çıkacak yeni modelde çok daha sade ve lüks bir tasarım yoluna gittiklerini belirtti. Ayrıca Chiron’un (ismi henüz doğrulanmadı) daha güçlü, daha çevik ve yeni lastik teknolojisi sayesinde limit hızı daha yüksek bir araç olması planlanıyor.

Araçla ilgili kesin detaylara henüz yer verilmese de geliştirilmiş 1,500 beygirlik W16 8.0 litre hacimli motoru, e-turbo teknolojisiyle 4 turbo ünitenin desteklemesi bekleniyor. 0-100 km/s hıza 2 saniyenin biraz üzerinde bir sürede çıkması ve maksimum hızın 450 km/s ‘den fazla olması planlanıyor.

Dürheimer daha çabuk ivmelenen ve daha yüksek hızlara çıkan bu aracı yapmak istemelerinin bir nedeni olarak Lotus Exige temelli Hennessey Venom’u geçmek olduğunu şu cümlelerle söyledi :

“Birisi bize zor zamanlar yaşatıyor, adı Hennesey.”

Dürheimer seneye Hennessey Venom’un 1400 beygirin üzerinde bir güce, 1300 kg’ı geçmeyecek ağırlığa ve yaklaşık 467 km/s maksimum hıza ulaşacağını düşündüklerini belirtiyor.

Bugatti’nin patronu yeni versiyon için dünya üzerindeki en iyi süperspor araç olacağını ve Veyron’a göre her anlamda daha iyi olacağını söylüyor.

Yeni Bugatti’nin 2016 Mart ayında yapılacak olan Geneva Motor Show’da gösterime çıkması bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir