Volkswagen’nin bazı müşterilerinin acılarını hafifletmek için avrupa pazarında satılmış olan karbondioksit emisyon skandalına karışmış araçlarını geri satın almak için bir teklifte bulunacağı rapor edildi.

Dün, Volkswagen Avrupada’ki emisyon usulsüzlüğüne karışmış 430.000 aracın, özellikle Volkswagen, Audi , Seat ve Skoda’nın da belirli bir kaç modelinin olduğu listeyi onayladı. En dikkat çeken nokta bu rakamın sadece daha önceden emisyon skandalına karışmış olabileceği tahmin edilen 800.000 Vag aracının yarısına tekabül etmesi.

İsmi verilmeyen bir VAG basın sözcüsü Financial Times’e; ”İnsanların araçlarını geri vermek isteyebilecekleri ihtimalini de düşünmek zorundayız. Çünkü biz test değerlerini değiştirdiğimiz de insanların ‘Bize yalnış bilgiler verdiniz bu yüzden aracımı geri alın ‘ söyleme şansı olmalı.” açıklamasını yaptı.

Volkwagenin emisyon değerlerini daha düşük gösterdği araçları için müşterilere o anki piyasa değerinden araçlarını Volkswagen’e geri satma şansı tanıyacağı anlaşılıyor.

Geçtiğimiz günlerde VW tarafından emisyon skandalı yüzünden fazla vergi ödemek zorunda kalan Avrupa’daki müşterilerine de aradaki farkı ödeme teklif edilmişti. Ayrıca şu anda Amerika’daki müşterilerin takdirini yeniden kazanmak için araçlarını bir VW ile değiştirmek istediklerinde 750 dolara kadar bir nakit kart hediye edilmesi amaçlanıyor. İngiltere’de de müşterilerin hangi yaşta olursa olsun eski VW’lerini yeni bir VW ile değiştirmeleri şartı ile parasal teşvikler ve ödeme kolaylıkları sağlanıyor. Türkiye’deki müşteriler için ise nasıl bir yol izleneceği şu an resmi olarak açıklanmadı.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Volkswagen hileli arabalarını geri satın alıyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Arda KARACIK
Üye

Keşke bizde de olsa alsalar bizim arabayı o bahaneyle yenisini alsak ailecek istiyoruz ama ne mümkün

Omerr
Üye

güzel memleketimde de böyle şeyler olsa keşke geri alsalar

Kaganglc
Üye

Türkiye yı geç sen kanka, yeni yazılım için para isteseler kimse itiraz etmez emin ol.