Ekim sonuna doğru Volvo, kuraklıkla mücadele eden California halkının su tasarrufu yapmasına yardım etmek için Kirli Sürüş Hareketi’ni (Driving Dirty Movement) duyurdu. Yapılan araştırmalarda California halkının 1 ayda araç yıkamak için 68 milyon litreye* yakın su tükettiği görüldü.

Su tasarrufu yapabilmek için tabi ki aracınızı kirli tutmaya gerek yok: Volvo San Diego, müşterileri için geleneksel araç yıkama yöntemlerinin haricinde geri dönüşümlü su kullanmayı tercih ediyor. Hatta Volvo’nun San Diego’daki galerilerinin genel müdürü Steve Hinkle, bu hareketi daha da ilerleterek insanlara arabalarını su yerine Bilinçli Temizleme adı verilen yöntemle yıkamalarını tavsiye ediyor.

Volvo bu hareketi yaymak ve su tasarrufuna teşvik etmek için, 16 Kasım’a kadar Bilinçli Temizleme solüsyonu Kuzey Amerika’daki tüm bayilerinde bedava olarak sunuyor. Bu konuyla ilgili Volvo’nun yapmış olduğu basın açıklamaları da aşağıda:

BASIN AÇIKLAMASI

Volvo #DrivingDirty Hareketi, California halkının su tasarrufu yapmasına yardımcı olmak için sordu:

(26.10.2015)

Volvo Cars bugün #DrivingDirty hareketini –California’nın kuraklıkla mücadelesi için başlamış olan su tasarrufu odaklı hareket- başlatıyor. Volvo San Diego Genel Müdürü Steve Hinkle’ın çabalarıyla başlamış olan bu harekette California halkına 1 ay boyunca arabalarını yıkamayı bırakırlarsa ne kadar su tasarrufu yapabilecekleri soruldu, eyalet genelinde yapılan bu araştırma ile yaklaşık 68 milyon litreye* yakın su tasarrufu yapılabileceği görülmüştür.

Hinkle bir süredir California’nın su tasarrufu çabalarına katkıda bulunmaktadır, bunun için müşterilerine sürdürülebilir kaynaklara yönelmeleri için geri dönüşümlü suyla araç yıkama kuponları sunmaktadır.

#DrivingDirty’in ruhu ile Volvo bu hareketi bir adım daha ileri taşımak istemektedir. Hareket süresince Hinkle’ın bayisi, araç yıkamada hiçbir şekilde su kullanmayacaktır. Volvo, Hinkle’ın girişimi ile yıkama başına 408 litre su tasarruf edilebileceğini tahmin etmektedir.

Volvo Cars Kuzey Amerika Pazarlama Teknikleri Ve Stratejileri Sorumlusu John Militello “Çevresel sürdürülebilirlik Volvo için son derece önemlidir, Californialıların bu berbat kuraklıkla mücadelesine ilham vereceğimiz için heyecanlıyız” dedi. “Garajınızda bir veya dört aracınız varsa, belki motorsikletiniz veya bisikletiniz de vardır. Volvo Kasım ayı için klasik yıkama alışkanlıklarınızı bıraktırmayı amaçlıyor ve #DrivingDirty hareketini başlatıyor.

 

Volvo California halkının #DrivingDirty yapmasına yardım etmek için “Consciously Clean” ürününü sunar

13/11/2015 – Volvo Cars bugün Consciously Clean –su kullanmadan araç yıkamayı sağlayan solüsyon- ürününü piyasaya sunuyor.

Bu ürün Volvo’nun California halkına 1 ay boyunca araba yıkamadıklarında yapabilecekleri su tasarrufu sorularak 68 milyon litreye yakın su tasarrufu yapabilecekleri sonucuna varılması üzerine ortaya çıkan #DrivingDirty hareketi ile beraber yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.

Volvo Cars Kuzey Amerika Pazarlama Teknikleri Ve Stratejileri Sorumlusu John Militello “İnsanların #DrivingDirty hareketine verdikleri tepkiden ilham aldık. Yapılan araştırmalar sırasında su tasarrufuna katkıda bulunmak istediklerini söyleyen birçok insanla karşılaştık. Sonra Consciously Clean ürünümüzü #DrivingDirty hareketinden sonra da ülke çapındaki tüm bayilerimizde dağıtma kararı aldık.”

 

Consciously Clean (Bilinçli Yıkama) 16 Kasım’dan itibaren Volvo San Diego bayisinde ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı. Ülke genelindeki Volvo Cars Kuzey Amerika bayilerinde de dağıtıma başlanacaktır.

#DrivingDirty hareketi ve Consciously Clean ile ilgili daha fazla bilgi için www.volvocarsdrivingdirty.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

*Sayılar California’da yaşayan 100.000 kişiye yalnızca bir ayda araçlarını ne kadar yıkadıkları sorularak hesaplanmıştır. Birleşik Devletler Çevre Koruma Ajansı verileri kaynak alınmıştır.

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
4
0
1
 
4
Yakup YildizBebebiskuvisirkarayavuzLA
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Yakup Yildiz
Üye
Yakup Yildiz

Bu fotodaki araç aynı kombinasyonla bende olsa ben yıkamazdım arabanın kirli hali bile karızmatik

Bebebiskuvisi
Üye
Bebebiskuvisi

Ben arabamı mevsimde bir yıkarım. Volvo da benim kafadanmış.

rkarayavuz
Üye
rkarayavuz

çok saygı değer bir marka yaptığı her şeyle

LA
Üye
LA

California da suan ciddi bir kuraklik tehlikesi var. Gunluk hayatta gorebileceginiz her yerde otobus duraklari, binalarin yan cephesi, alisveris merkezleri vs. her yerde su tuketimi ile ilgili uyarilar var. Hatta cok ilgimi cekmisti radyolarda insanlarin arabalarini yikamamasi yonunde reklamlar var surekli. Bunun sebebi ondan acikcasi. Suan susuz oto yikama yerleri iyi para yapiyor 🙂