Yeni ehliyetlere deneyim şartı!

İst. Sürücü Kursları Eğitim Federasyonu Başkanı Murat Tekin açıklıyor.

4

Yeni yönetmeliğin 1 Ocak’ta yürürlüğe girmesiyle birlikte sınıfına göre ehliyet alacaklara deneyim şartı getiriliyor. Otobüsler için direkt müracaat yapılmayacak, B sınıfı ehliyeti olanlar artık minibüs kullanamayacak.

İstanbul Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu (İSKEF) Başkanı Murat Tekin, Karayolları Trafik Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 1 Ocak’ta yürürlüğe gireceğini hatırlattı.

Tekin, “E sınıfı dediğimiz otobüs gibi büyük taşıtlar için ehliyetlere direkt müracaat yapılamayacak, B sınıfı olan otomobil ehliyetiyle minibüs kullanma yetkisi de ortadan kalkacak. Uygulama 10 Aralık’a kadar sürücü kurslarına başvuranları kapsamayacak” dedi.

Yeni yönetmelikte önce B sınıfı ehliyet alıp daha sonra otobüs ehliyetine müracaat şartının getirildiğini anlatan Tekin, “Motosikletler için de çeşitlendiriliyor. Önce en küçük motoru alıp, sonra büyüklere doğru geçilmesi sağlanacak” diye konuştu.

Ehliyet sınıfının da 9’dan 17’ye çıktığını dile getiren Tekin, yeni dönemde ehliyetlerin deneyim şartına göre verileceğini anlattı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
mehmetomeracarVuhYıldızBebebiskuvisi Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Vuh
Üye
Vuh

Ehliyeti bu yaz aldım acayip sevinçliydim büyük bir hayalimdi bu haberi okuyunca yine ilk aldığım gün gibi sevindim 🙂 Verilen paranın haddi hesabı yok yahu

mehmetomeracar
Üye
mehmetomeracar

yaklaşık ne kadar yakında ben de başvuracağım

Bebebiskuvisi
Üye
Bebebiskuvisi

İyi bir şey ama bizim ülkemizde olunca bu işin altında sömürü varmış gibi geliyor. Böylece hem kurslar, hem de devlet ekstradan gelir alacak…

Yıldız
Üye
Yıldız

Başka birşey değil zaten tek maksat biraz daha para kaldırmak