Subaru’nun efsane modeli Impreza’nın yeni jenerasyonu Los Angeles Otomobil Fuarı’na çıkmadan konsept fotoğrafları yayınlandı.

Japon markanın birkaç gün önce yayınladığı teaser ile büyük benzerlik gösteren yeni Impreza Sedan’ın önceki versiyonuna göre daha şık göründüğü gözlerden kaçmıyor. Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Impreza Hatchback’in genlerine sahip olan araç, 4 kapılı olmasına rağmen yükseltilmiş arka profiliyle tam bir coupe aracı andırıyor. Impreza’nın boyutlarının artmasına rağmen kayda değer bir hafiflemeye gitmesi, Subaru’nun yeni global platformunun ne kadar başarılı olduğuna dikkat çekiyor.

Yeni Subaru Impreza’nın motor seçenekleri hakkında teknik bir veri mevcut değil, fakat bütün motorlarının silindir deaktivasyon teknolojisine sahip olacağı söyleniyor. Bu da aracın diğer Subaru modellerine göre daha verimli bir motora sahip olacağını gösteriyor. 17 Kasım’da başlayacak fuarda basına tanıtılacak yeni Impreza’nın gelecek yıl yollarda olması bekleniyor.

 

 

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Yeni Subaru Impreza Sedan’dan ilk detaylar"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ByOnder
Üye

Ruhunu kaybetmemiş olabilir ama bedeni yok arık nerde o GC8,

meego
Üye

yan profil süper ama ön ve arka için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim

Özgür Güneş
Üye

Hiç kasmasınlar, Levorg’un sedan manuel i aynı motorla ve daha fazla donanım seçeneğiyle olanını impreza damgasıyla uygun fiyata satarlarsa tercih eden sayısı çok olur, mesela ben 😀

MehmetUqur
Üye

Tasarım bence olmamış.