A6 Avant yardı geçti

A6 Avant kar dolu barikatı umursamadı.

7
1641

SUV’ların ve dört çeker araçların zor kış şartlarında en mantıklı tercihlerden olduğu söylenir. Fakat bu araçların en çok, doğru dürüst yağmur bile yağmayan, Katar ve Dubai gibi yerlerde bulunması insanı biraz şaşırtıyor.

Aslında SUV sahiplerinin çok küçük bir kısmı araçlarını arazi için kullanıyor. Çoğu kullanıcının araçlarındaki yerden yükseklik avantajı ve dört çeker sisteminin verdiği sürüş kabiliyeti boşa gidiyor. Bu yüzden çoğu sürücümüz, bu avantajı kaldırımlara paldır küldür dalarak kullanıyor.

Fakat kış gelince, şov başlıyor. Asfalt kar ile kaplandığında, eğer doğru lastikleri kullanıyorlar ise dört çeker araçlar kendini beğenmiş yüzlerini ortaya çıkararak, o yolda nasıl gidileceğini bizlere gösteriyorlar.

Bunları kanıtlayan istatistikler olmasa da ne yazık ki kazaların çok büyük kısmı bu tip araçlar yüzünden meydana geliyor. Hızlanırken daha iyi bir yol tutuşunuzun olması, fren yaparken herkesin eşit olduğunu unutturabiliyor.

Videodaki A6 Avant sürücüsü yoluna devam ederken, zannediyorum ki yolun tıkandığını veya buzlandığını görüyor. Bundan sonra çılgın sürücü sağ taraftaki karla kaplı yolu tercih ediyor ve adeta karla kaplı barikatı yarıp geçiyor. Hangi lastikleri kullandığı hakkında ise hiçbir fikrimiz yok. Her şeye rağmen adamın başardığı şey baya etkileyici…

Her ne kadar “kar ve dört çeker” denilince aklıma Subaru’lar gelse de A6 Avant, yaşlanmış görüntüsüne rağmen genç SUV’lardan hiçbir eksiğinin olmadığını, belki de fazlası olduğunu bizlere gösteriyor.

 

 

Yorum Yaz

7 Yorum "A6 Avant yardı geçti"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
hatatahatch
Üye
hatatahatch
11 ay 11 gün önce

Adam yeni yol açmış

metallurgist
Üye
metallurgist
11 ay 15 gün önce

“quattro”

Rahmi Tanır
Üye
Rahmi Tanır
11 ay 15 gün önce

radyatöre dolan ve hava girişlerini tıkayan kardan dolayı 10 dakika sonra hararet, 20 dakika sonra da conta yanması…

bucar1
Üye
11 ay 14 gün önce

Ben anlamadım; kar soğuk bir şey, radyatöre dolarsa(etrafını sarmasından bahsediyorsunuz dimi) radyatörü soğutur, su soğur motor hararet yapmaz veya radyatör karı eritir, kar dolmaz. Hava girişi de kapansa hararet yapmaz en fazla istop eder gibi geliyor bana.

mehmettkantaci
Üye
mehmettkantaci
11 ay 15 gün önce

bunu bayağı uzun zaman once bi sitede izlemiştim thug life koymuslardı sonuna 😛 makina adamı çağresiz bırakıyor..

wpDiscuz