Alfa Romeo, 2016’nın ikinci yarısında Avrupa lansmanında ilk crossover modelini sunmaya hazırlanıyor.

Car & Driver dergisine konuşan Alfa Romeo Kuzey Amerika bölge direktörü Reid Bigland crossover ile ilgili; herşeyin iyi gittiğini ve hatta modelle ilgili detayların bayilere verildiğini belirtti. Ayrıca BMW X3’ten daha büyük olacak olan crossoverla ilgili, aracın bu zorlu segmentine rağmen cezbedici İtalyan tasarımıyla diğer markalardan bir adım öne çıkacağını ekledi.

Şimdiye kadar sadece yakalanan Fiat 500L görünümlü protatipin fotoğlafları mevcut, bu yüzden seri üretim modelin nasıl görüneceği oldukça merak konusu.

Tasarımının dışında Reid Bigland, Alfa Romeo’nun ilk crossover modelinin sadece 0-100 km/s değeri değil, aynı zamanda Nürburgring tur zamanıyla da dikkat çekeceğini belirtti. Bu demeç akıllara Alfa, “Porsche Cayenne Turbo S’in 7 dakika 59 saniyelik en hızlı SUV/Crossover rekoruna mı göz dikti?” sorusunu getirdi.

Alfa’nın ilk crossover modelinin henüz ismi ve çıkış tarihi belli değil. Reid Bigland belirtmese de Avrupa’dan sonra, 2017 başlarında Amerika’da da satışa sunulması olası.

Alfa’nın, ilk crossover modelini 2016 Ekim başındaki Paris Motor Show’a yetiştirmesi bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

8 Yorum "Alfa Romeo tutkunlarına müjde!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Zyklon
Üye

önce adam gibi bir sedan yapın da sonra suv mu yapcaksınız muv mu yaparsınız ne yapcaksanız yapın!

İsmail Emre Akcan
Üye

Giulia’da zamanında Maserati Ghibli kasası altında test ediliyordu. “Test mule” denen prototipler bunlar.

http://www.otopark.com/2014/08/28/alfa-romeo-perdeyi-araliyor-giulia/

Batuhan Karalar
Editor

Arkadaşlar şu 500L olayına açıklık getireyim. Donör kasa olarak aynı gruptan başka bir araç kullanıyor, platformları aynı olacağı için Alfa muhtemelen aracın dinamiklerini test ediyordur. Nihai tasarım tabi ki farkı olur.

thestig
Üye

Bildiğin 500L Living olmuş bu.

thestig
Üye

Pardon haberi okumamışım.