Almanya, benzinli ve dizel modelleri yasaklamayı planlıyor

Yemyeşil bir gelecek bizi bekliyor. 

7
2718

Otomotiv sektörü’nün evi sayabileceğimiz Almanya, 2050 yılından sonra benzinli ve dizel motora sahip araçların satışını yasaklamak istiyor.

Car & Driver’ın haberine göre, Birleşmiş Milletler Konferansı’nın iklim değişikliği kanunlarını (COP21) kullanan sıfır emisyonlu otomobiller (ZEV) birliği üyesi Almanya, 2050 yılına kadar konvansiyonel motora sahip araçların satışını durdurmayı planlıyor. Bu da Hollanda, Norveç ve İngiltere gibi ZEV birliğine üye diğer ülkelerin de aynı yasağı uygulaması demek. California, Connecticut, Maryland, Massachusetts, New York, Oregon, ve Vermont gibi ABD eyaletlerinin de destekleyeceği organizasyonun kısa sürede tüm dünyaya yayılacağı düşünülüyor.

Teklifin hedefi ise emisyon değerlerini %40’a kadar düşürerek iklim değişikliğini yavaşlatmaya katkıda bulunmak. Gelecekteki 35 yılda pek çok şey değişebilir ancak otomobil üreticileri şimdiden yeşil bir gelecek için çalışmalarını sürdürüyor. Yakın zamanda Environmental Challenge 2050 planı dahilinde geleneksel güç organlarına sahip motorları kullanan modellerini ürün gamından eleyeceğini açıklayan Toyota ise bu konuda verilebilecek en güçlü örnek. Bu girişimi ile Toyota, hibrit, plug-in hibrit, elektrikli ve hidrojenli araçları üzerinde çalışacak.

Yorum Yaz

7 Yorum "Almanya, benzinli ve dizel modelleri yasaklamayı planlıyor"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
enzo
Üye
enzo
1 yıl 19 saat önce

2050’de araba sürecek şehir bulursanız kullanırsınız 😀 “war, war never changes….”

Cool Chicken
Üye
Cool Chicken
1 yıl 10 saat önce

Fallout detected.

Ugur
Üye
Ugur
1 yıl 1 gün önce

çok eskiden de 2010lu yıllarda her taraf uçan arabalar ile dolacak diye bir hikaye vardı ama biz hala lastikli arabalara biniyoruz 😀

Arda KARACIK
Üye
Arda KARACIK
1 yıl 1 gün önce

2050 ye kadar kim öle kim kala

Samed M.
Üye
Samed M.
1 yıl 1 gün önce
istanbul
Üye
istanbul
1 yıl 1 gün önce

5 milyon arabanin ceyrani icin, elektigi artik nuclear reaktorlerden saglarlar.

Onur Mutlu
Üye
Onur Mutlu
1 yıl 1 gün önce

Füzyon enerjisi de var ama. Bu enerji en yüksek enerjiye sahip verimli ve temiz enerji kaynağı. İlla nükleer olmasına gerek yok

wpDiscuz