Apple, Google, Tesla, Toyota, Ford, LG ve diğer birçok farklı şirket, “sürücüsüz otomobil” teknolojileri üzerinde çalışmalar gerçekleştirip; hazırladıkları prototipleri halka açık ya da kapalı alanlarda test ediyorlar.

Firmalar, önümüzdeki yıllar için bu konuya has özel ciddi yatırımlar içerisine girmişken; önemli kademelerden çeşitli transfer bilgileri de geliyor. Konuyla alakalı en somut ve yakın tarihli örneği Google cephesinden verebiliriz. Google, birkaç ay önce Hyundai’ın eski ABD CEO’sunu sürücüsüz otomobil projesinin başına getirdiğini açıklamıştı.

samsung-driveless-car

Sürücüsüz otomobil teknolojileri üzerinde ciddi mesai harcayan şirketler arasına bir yenisi daha eklendi: Samsung! Aslında Samsung’un bu konu üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiğine yönelik uzunca bir süredir haberler yayılıyordu ve son çıkan haberle birlikte konu netliğe kavuşmuş oldu.

Güney Koreli Samsung’un sürücüsüz otomobil pazarında diğer birçok firmadan ayrılacağı nokta bu konuda faaliyet göstermek isteyen diğer şirketlere teknik bileşenlerin tedariğini sağlayacak olması. Yani Samsung da LG gibi, bu tedarik zinciri pazarında da yer almış olacak.

Kaynak: Onedio

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
vwgti Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
vwgti
Üye
vwgti

Araba buldun şoförsüzünü arıyosun 😀