Otomobiliniz camları buğu mu yapıyor? Buna karşın internette bir çok yöntem var, fakat bu aralarından en etkilisi.

Soğuk bir kış günü, aracınızla yaptığınız güzel bir seyahatin ardından aracınızı park edip uzaklaştınız. Tabiki bu güzel ülkemizde kaç kişinin sıcak bir otoparkı var bilinmez ama, eğer sıcak bir garajınız yoksa sabah karşılaşacağınız manzara büyük ihtimalle aracınızın camlarındaki yoğun buğudur.

Fakat haberimizde yer alan detaylar ve evlerinizde bulunabilecek bir kaç materyal ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Videoda da gördüğünüz üzre öncelikle 2 adet uzun çorap buluyoruz (kullanılmamış olması tercih edilir :D). Sonrasında ise çorabın bir tanesinin içine kedi kumu dolduruyoruz. Eğer kedi kumunuz yok pet shop vb. yerlerden temin edebilirsiniz. Doldurduktan sonra ağzını düğümlediğimiz çorabın üstüne diğer çorabı geçiriyoruz.

Onu da düğümledikten sonra kedi kumuyla dolu olan bu çorap çiftini aracımızda dilediğimiz bir yere koyuyoruz. Buğu yapan bölgeye yakın olması sonucu geliştirebilir. Böylece kedi kumu aracımızın içindeki nemi hapsederek buğunun oluşmasını engelliyor.

Ufak bir hatırlatma yapmalıyız ki bu yöntem aracın camlarının sadece iç yüzlerindeki buğu oluşumunu engeller. Eğer nemli bir bölgede yaşıyorsanız aracın camları dıştan buğulanacaktır.

Şimdi de videoyu izleyelim:

8
Kimler Neler Demiş?

avatar
8
0
0
 
8
cagataywasabiDeniz KaraibougurRegionella
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
cagatay
Üye
cagatay

daha önce hiç kullanmadım ama bu mantığa göre kedi kumu yerine pirinç de işe yarıya bilir ama daha fazla pirinç olması lazım

wasabi
Üye
wasabi

kayaktan gelenlere de tavsiye edilir, kayaklarınızda veya boardınızda kalan sıvı da buğu yapıyor

Deniz Kara
Ziyaretçi

Güzel yöntem, kalemine sağlık. Bu arada Koçtaş’ta içinde nem tutucu özellik bulunan bir kapsül görmüştüm aynı işlevi gören hatta odanıza ve apartman bodrumunuza konulacak kadar büyüğü de vardı fiyatını unuttum ama.

ibougur
Üye

5tl ye anti-fog satıyorlar ben aldım valla işe yarıyo bayağı

Regionella
Üye
Regionella

Silika’nın kanserojen olduğunu da biliyorsunuzdur umarım.