Türkiye’nin en büyük özel sermayeli savunma sanayii şirketi Otokar’ın tasarladığı ve ürettiği Cobra II’lerin ülke envanterindeki sayısı artıyor. Otokar, güvenlik güçlerinin çeşitli hizmetlerinde kullanılmak üzere yeni bir sipariş aldı.

Türkiye kara sistemleri üreticisi Otokar, 47,5 milyon Euro’luk sipariş kapsamında COBRA II 4×4 taktik tekerlekli zırhlı araçları, çeşitli sistemler, bakım ve destek hizmetleri ile birlikte sunacak. Sözleşme kapsamındaki araçların teslimatının 2017 yılı ilk yarısı sonuna kadar partiler halinde tamamlanması planlanıyor.

Kara sistemlerinde kullanıcı beklentileri doğrultusunda, dünya çapında rekabet gücü olan ürünler tasarlamak ve üretmek misyonuyla Otokar’ın ürettiği COBRA II, yüksek koruma ve taşıma seviyesi ile öne çıkıyor. COBRA II, 15 ülkede görev alan ve sınıfında en çok tercih edilen araçlardan olan COBRA üzerinde geliştirildi. COBRA II, Otokar kullanıcılarının farklı görev ihtiyaçlarına uygun olarak, Cobra’ya kıyasla daha yüksek taşıma kapasitesine ve daha büyük bir iç hacme sahip. Araç, Cobra ile aynı hareket kabiliyetine ve balistik, mayın ve EYP tehditlerine karşı üstün koruma sunuyor. Amfibik tipi de olan COBRA II, tıpkı Cobra gibi farklı görevler için modüler bir yapı sunuyor.

 

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "COBRA II’ye olan rağbet artıyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
fatih yavuz
Üye

bunlar hep uzun adamdan sonra oldu. bilin kıymetini

browseul
Üye

O uzun adamdan öncede ihracat yapılyıordu bu ülkede Otokar’ın en büyük rakiplerinden biri olan FNSS’in Birleşik Arap Emirlikleri’ne 133 tane sattığı Zırhlı Muharebe Aracı (ZMA), 2000 yılında Malezya’ya 211 tane ZMA’ları unutmamak lazım. 2000 yılında gerçekleştirilen ihracat 300 milyon dolar değerindeydi, bunlarıda bilmek lazım.

yselimkaya
Üye

Bu gibi haberleri askeri araç haberlerini daha çok görmek isteriz. Yabancılar bu işi çok yaparken biz bihaber kalmayalım.

parthenios
Üye

kaç litre yakıyor acaba ?

Sahin_Anil
Üye

Sivil versiyonu da çıksa da alsak : ))))