PSA grubunun özgün üyesi Citroen, yayınladığı yeni bir rapor ile, DS serisine yepyeni bir SUV’u katacağını açıkladı.

Fransız şirket tarafından yayınlanan raporun Citroen-Peugeot-DS üçlüsünü alakadar ettiğini belirten AutoExpress, oluşturulacak yeni platformun yine bu 3 marka tarafından kullanılacağını da eklemiş.

İlk olarak prototipinin mimarisinde Peugeot 208 ve DS3 esintileri taşıması beklenen yeni SUV’un, 2018 yılında lansman için hazır olacağı ve adının da şuanlık DS3 SUV olarak medyada yer alacağı gelen haberler arasında.

Şuanlık bunlara ek olarak resmi bir bilgi yer almazken, Fransız modelin, MINI Countryman ve Audi Q1 ile bir çekişme içerisinde olması bekleniyor.

4 tekerlekten çekiş sistemine yer verilmesi beklenmezken, sebebi olarak da, -DS’in Ar-Ge çalışmalarına göre- küçük boyuttaki premium SUV’larda kullanıcıların bu sistemi tercih etmeyeceği satış rakamları oranıyla belirtilmiş.

Her ne kadar tarih çok uzakta olsa da, modelde PSA grubunun kendini kanıtlamış 1.2 PureTech benzinli ve 1.6 HDi turbo dizel ünitelere yer verilmesi beklenirken, yeni bir hibrid sistemininde olabilitesi üzerinde durulmuş.

Modelin Fransa’daki Mulhouse fabrikasında imal edilmesi beklenirken, casus fotoğraflarının önümüzdeki yılda yavaş yavaş medyaya sızmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Not: Görsel DS3 modeline aittir.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "DS serisine yeni SUV geliyor!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
sinankb
Üye

Mını countryman tamamda audinin Q1 diye modelimi var