Dubai, W Motors’dan sonra yepyeni bir markayla daha karşınızda.

W Motors’un süperspor otomobilleri: Lykan HyperSport ve Fenyr SuperSport’un baş tasarımcısı Anthony Jannarelley ile birlikte kompozit malzemeleri üreten Equation Composite firması sahibi Frederic Juillot’un ortaklığı sonucunda ortaya çıkan bu yeni markaya, Jannarelley ismi verilmiş.

Alışılmışın dışında otomobiller üretmek için kurulan Jannarelley’nin ilk otomobili olan Design-1 konsepti, 1950’li ve 1960’lı yılların roadster karoserli otomobillerine gönderme yapan retro bir tasarıma sahip.

Boru tipi çelik iskeletle birlikte alüminyum panellere sahip olduğu belirtilen Design-1’in gövdesinde ise karbon fiber ve fiberglas kullanılmış. Arka aks hizasına konumlandırılmış 3498cc’lik atmosferik V6 motorla birlikte 304 BG güç ve 371 Nm tork değerine sahip olan Design-1, 0-100 km/sa hızlanmasını 4 sn’de tamamlarken sadece 710 kg ağırlığında.

Jannarelley, resmi olarak Şubat 2016’da tanıtacağı otomobilinin ilk 30 adedini 55.000$’dan satışa sunacağını açıklarken, teslimatların yaz aylarında yapılacağını belirtiyor.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Dubai’nin yeni markası: Jannarelley"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
enzo
Üye

Ferrari gto + cobra…

mehmettkantaci
Üye

Şimdi 599 gto diycem yanlış kaçıcak biraz küçültüp üstünü açmışlar sanki ama bi yan yana koyun gozunuzde canlandırın 😀

35yklc
Ziyaretçi

Elin adamı yapar Janarelly der imzasını atar, biz yaparız adı şamil olur…