Volkswagen firması emisyon soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı.

Volkswagene göre; 3 faktör bu skandalın yaşanmasına sebep oldu. Şirketin dediğine göre bireysel çalışan ihmal ve kusurları, bazı işlemlerdeki zayıflık ve şirketin tolerans gösterdiği bazı alanlardaki kötüye kullanım gibi bireysel ihmaller yüzünden bu skandal yaşanmış.

Daha da detaylı olarak söylersek, Volkswagen firmasına göre üretim aşamasındaki eksiklikler bu ihmallerin oluşmasına neden oldu ve şirketin motor kontrol ünitelerinin test ve sertifika değerlerinin aslında doğru veriler olduğu belirtildi. Şirkete göre bu eksiklik ve yetersizlik bazı çalışanlar kuralları ihlal etme pahasına hileli yazılımları kullanmışlar. VW firması gelecekte kullanılacak olan motor kontrol ünitelerinin yazılımlarını daha sıkı kurallar çerçevesinde üretecek ve en az 2 kişi bu kontrol işleminden sorumlu olacak.

Emisyon soruşturması kapmasında 120 terabaytlık dosyaların incelendiğini belirten Volkwagen firması, inceleme aşamasının en az 1 yıl daha süreceğini belirtti. Ancak 21 Nisan 2016’daki olağan genel kurul toplantısında bu soruşturma ile ilgili bilgilendirme yapacaklarını söylediler.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Emisyon skandalında yeni gelişme"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Turabi Affan
Üye

Vizontele’deki Cem Yılmaz’ın sen de bunu yedin sahnesi geldi aklıma 😀

– Bi mühendis geldi, dedi bana bi yazılm yap dedi, Emisyonu düşük göstersin dedi. Ama kimseye söyleme dedi. CEO söyledi dedi.
– Sen de bunu yedin
– Evet abi

😀

golf mk7
Üye

yav he he. her ay maaşını alan mühendisin teki öyle bir yazılım geliştirecek ki, kendisine en ufak katkısı olmayan bir riskin altına girecek.

umtdrn
Üye

Normal bir gelişme. Bu skandala şirket politikası diyecek halleri yok.

Bir ” günah keçisi ” bulacaklar elbette.