Formula 1’de gelecek sezonun otomobilleri üzerinde çalışmalar devam ederken takımlar, 2017’de otomobillere getirilecek radikal değişiklikler için de çalışmalarını sürdürüyor.

F1 kurmaylarının, otomobillerin tur sürelerini 5 sn. aşağı çekme istekleri doğrultusunda daha geniş otomobiller üzerinde çalışan takımlar, farklı ebattaki kanat ve daha büyük lastikler gibi değişikliklerle karşımıza çıkacaklar.

McLaren yarış direktörü Eric Boullier, 2017’de faaliyete geçecek değişikliklerin kendisini heyecanlandırdığını dile getirirken, F1 otomobiliyle ilk karşılaştığında otomobilin sahip olduğu hızlanma ve fren performansına hayran kaldığını, ancak şimdilerde törpülenen bu etkinin 2017’de tekrardan hissedilebileceğini belirtiyor.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "F1 ruhu geri geliyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Dagasan
Üye

2017 de olacak değişikliklerle araçların daha hızlanacak olması güzel bir şey ama bazı mühendisler bu değişikliklerle geçiş sayısının azalma ihtimali olduğunu söylüyorlar. Şuan okuduğum makaleyi bulamıyorum fakat bu haberde de kısaca bahsetmişler.
http://www.espn.co.uk/f1/story/_/id/14420391/2017-regulations-result-less-overtaking
Daha fazla downforce ve daha geniş tekerler ile kirli havanın artması yüzünden virajlarda öndeki arabayı takip etmek daha da zorlaşacak. Her ne kadar günümüzde DRS sayesinde millet birbirini elini kolunu sallayarak geçse de yine de bazı pistlerde geçmişteki Trulli trenlerinin benzerlerini görebiliriz. Umuyorum bu sefer 3-5 sene harcamadan bir çözüm bulurlar.