Fiat 124 Spider ile ilgili yeni açıklamalar

Fiat, yaptığı açıklamada 124 Spider'ın MX-5'in karbon kopyası olmadığını belirtti.

6
3867

Fiat Avustralya Patronu Pat Dougherty, sadece Fiat amblemi takarak yeni bir otomobil çıkarmadıklarını, çok daha fazla modifikasyon yaptıklarını belirtti.

Caradvice’a konuşan Pat Dougherty sanılanın aksine Spider 124’ün Mazda mx-5’in sadece Fiat logolu hali olmadığını belirtirken, otomobilin yapım sürecinde mx-5’den farklı sac ve güç üniteleri kullandığını, iç ve dış görünümünün de farklı olacağını belirtti. Ayrıca çalışan mühendislerin üretim safhasında mx-5 modelini incelemesine ve emsal almasına dahi izin verilmezken dış panellere kadar farklı malzeme kullandıklarını belirtti.

Avustralya Fiat Chrysler Group Basın ve Yayın Sözcüsü Andrew Chesterton, yaptığı konuşmada 124 modelinde tamamen farklı motor ve şanzıman kullandıklarını belirtirken iç ve dış tasarımında da yeni bir çok parça ekleyerek farklı bir görünüm elde ettiklerini ifade etti.

Diğer taraftan FCA Satış ve Pazarlama Bölümü Başkanı Oliver François ise; “iki model arasında birçok benzerlik olmasında karşın 124 Spider’ın tamamen İtalyan tasarımı ile üretildi ve 1.4 litre turbo beslemeli motor ile kombine edildi.” diye belirtti.

Ayrıca henüz Mazda cephesinden bir yanıt gelmemesine karşın Abarth versiyon 124’ün 2017’de WRC’de yarışması FCA tarafından planlanırken kesin sonuç ise Mazda tarafından yapılan açıklama ile belli olucak.

 

Yorum Yaz

6 Yorum "Fiat 124 Spider ile ilgili yeni açıklamalar"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
salvation
Üye
salvation
1 yıl 18 saat önce

valla 1.4 turbo fiyatı uygun olursa satar. mazda düşük hacımlı motor koymayacagına göre fiatta talim.

mavera97
Üye
mavera97
1 yıl 19 saat önce

Ön far grubu hiç güzel değil ya..

Ugur
Üye
Ugur
1 yıl 22 saat önce

tamam başkan sensin ama türkiyeye manuel ve ucuz getir 🙂

kutup_ayısı_katili
Üye
kutup_ayısı_katili
1 yıl 22 saat önce

multimedya mazdanın… u-connect olmalıydı. klima kumandalarıda mazda

enginmenet
Üye
enginmenet
1 yıl 22 saat önce

yine olmayan eşyagözleri , cabrio diye özen göztermiyorsa ayıp içinde bişey yok

wpDiscuz