Fiat Avustralya Patronu Pat Dougherty, sadece Fiat amblemi takarak yeni bir otomobil çıkarmadıklarını, çok daha fazla modifikasyon yaptıklarını belirtti.

Caradvice’a konuşan Pat Dougherty sanılanın aksine Spider 124’ün Mazda mx-5’in sadece Fiat logolu hali olmadığını belirtirken, otomobilin yapım sürecinde mx-5’den farklı sac ve güç üniteleri kullandığını, iç ve dış görünümünün de farklı olacağını belirtti. Ayrıca çalışan mühendislerin üretim safhasında mx-5 modelini incelemesine ve emsal almasına dahi izin verilmezken dış panellere kadar farklı malzeme kullandıklarını belirtti.

Avustralya Fiat Chrysler Group Basın ve Yayın Sözcüsü Andrew Chesterton, yaptığı konuşmada 124 modelinde tamamen farklı motor ve şanzıman kullandıklarını belirtirken iç ve dış tasarımında da yeni bir çok parça ekleyerek farklı bir görünüm elde ettiklerini ifade etti.

Diğer taraftan FCA Satış ve Pazarlama Bölümü Başkanı Oliver François ise; “iki model arasında birçok benzerlik olmasında karşın 124 Spider’ın tamamen İtalyan tasarımı ile üretildi ve 1.4 litre turbo beslemeli motor ile kombine edildi.” diye belirtti.

Ayrıca henüz Mazda cephesinden bir yanıt gelmemesine karşın Abarth versiyon 124’ün 2017’de WRC’de yarışması FCA tarafından planlanırken kesin sonuç ise Mazda tarafından yapılan açıklama ile belli olucak.

 

Kimler Neler Demiş?

6 Yorum "Fiat 124 Spider ile ilgili yeni açıklamalar"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
salvation
Üye

valla 1.4 turbo fiyatı uygun olursa satar. mazda düşük hacımlı motor koymayacagına göre fiatta talim.

mavera97
Üye

Ön far grubu hiç güzel değil ya..

Ugur
Üye

tamam başkan sensin ama türkiyeye manuel ve ucuz getir 🙂

ali_tremonti
Üye

multimedya mazdanın… u-connect olmalıydı. klima kumandalarıda mazda

enginmenet
Üye

yine olmayan eşyagözleri , cabrio diye özen göztermiyorsa ayıp içinde bişey yok