İtalyan marka Fiat’ın, 2016 yılında kullanıcılarıyla buluşturacağı, yepyeni kompakt kamyonetleri Toro, Fiat’ın Goiana,Brezilya’daki montaj fabrikasında -üretilmiş bir şekilde- görüntülendi.

Bu fotoğraflardan en az 4-5 ay önce model ile ilgili sadece Fiat Brazilya tarafından paylaşılan, dijital bir fotoğraf medyada yer alıyordu. Fakat şimdiki ise modelin üretilmiş ve asfaltla buluşmuş fotoğrafı.

Aynı o ilk fotoğraf gibi modelin en üst donanım seviyesi olan ‘Volcano’ donanımında üretilmiş olan model, bu donanımın yanı sıra 2 litrelik Multijet turbo dizel bir üniteyle birleştirilmiş. 170 beygir ve 350 Nm tork üreten ünite bu gücü, Fiat’ın 4 tekerlekten çekiş sistemi ve 9 ileri otomatik şanzımanla yere aktarıyor.

Fiat henüz detayları yayınlamasa da modelin bir çok detayı sızdırıldı. Örneğin totalde 4915 mm uzunluğa sahip olacak olan model, aynı zamanda 1000 kg’lık bir yükleme kapasitesine sahip. En üst donanım olması sebebiyle 18 inç jantlara sahip olan model, bunun yanı sıra Xenon farları da bünyesinde barındırıyor.

İç kabini halen görüntülenememişken, Fiat’ın bildirdiği üzre model, 5 inçlik bilgi sistemini (U connect)ve bu sisteme bağlı olarak Navigasyon, Bluetooth ve geri görüş kamerasını kullanıcılarına sunacak.

Donanım bazında opsiyonel olarak sunulan elektrikli sunroof ve deri döşeme düşündürürken, böylesine bir model Fiat için ilk fakat son olmayacağını seslerini de kulaklarımıza dolduruyor.

Üretim şimdi başlamışken, tahmin edeceğiniz üzre teslimatların 2016’nın 2. çeyreğinde başlaması bekleniyor. Bunun yanı sıra bu modelin sadece Amerika’da mı yoksa küresel bir biçimde tüm dünyada mı satılacağı tam bir muamma.

Kimler Neler Demiş?

7 Yorum "Fiat Toro banttan indi!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
sabriakdeniz
Üye

Tasarımcılar düşünmüş nasıl daha kötü bir araç tasarlayabiliriz? Cevap olarak da bunu sunmuşlar.

Uruloki
Üye

Küresel olduğunu düşünmüyorum, nedeni Türkiye için fullback modelini internet sayfasına yüklemesidir. Bence Amerika kıtasında satışı olacaktır. http://www.fiatprofessional.com/tr-TR/fullback-pick-up

mamud
Üye

Özet: Juke asist yaptı cactus gol attı. Toro da farların okunu çıkardı.

disparity
Üye

farlarda bi cactus havası sezmedim değil

Ali Serdar GÖK
Editor

Farlar halojen değil mi?