Genesis’in amiral gemisi ödülü kaptı

Hyundai, 2015 İyi Tasarım Ödülleri'nde beş ödülün sahibi oldu.

9
2101
GENESIS BRAND LAUNCHES ITS FIRST MODEL, G90

Hyundai’nin alt markası olan Genesis’in amiral gemisi olarak görülen G90 modeli, Detroit Auto Show’da görücüye çıkacak.

Büyük lüks sedanın görünüşü, İyi Tasarım Ödülleri için kendi sınıfında jüriyi etkilemeyi başardı ve ödülün sahibi oldu. Mimarlar, kültür liderleri gibi tasarım uzmanları, 47 ülkeden üreticilerin ve grafik firmalarının gönderdiği binlerce tasarım arasından en iyileri seçmek için New York’ta toplandı.

Hyundai Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Hyundai Tasarım Merkezi Başkanı Byung-Seob Lee; “Genesis örnek tasarımı ile marka değerine ne kadar önem verdiğini gösteriyor, tüm modellerimizde belirgin karakteristik özellikler olacak.” dedi.

Hyundai, Genesis ile Amerika pazarında BMW ve Mercedes’e karşı güçlü bir rakip olmayı hedefliyor. Koreli premium araç üreticisi sağlam temeller üzerine inşa edildi diyebiliriz. Güncel Hyundai Genesis modeli yılın ilk üç çeyreğindeki satış rakamları ile Audi A6’yı geride bıraktı ve Amerika’da premium büyük otomobil sınıfında dördüncü sırada yer aldı. Amerikalılar bu sürede 24.423 Genesis satın aldı. Bu sayı, Genesis için geçen yıla göre %9’luk bir artış demek.

Genesis G90 dışında dört Hyundai modeli daha kendi sınıflarında 2015 İyi Tasarım Ödülleri’ni aldılar. Bu modeller, yakında piyasaya sürülecek olan IONIQ EV, Tucson, Elantra ve Santa Cruz.

Koreli araba üreticisi, Genesis’in eşsiz bir müşteri deneyimi sunarak kendini rakiplerinden ayıracağı sözünü veriyor.

 

Kimler Neler Demiş?

9 Yorum "Genesis’in amiral gemisi ödülü kaptı"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Zulfadli
Üye
idealist
Üye

Hyundai artık o eski Hyundai değil. kabul edelim. Kalite çıtası çok yükselti

bsonmez
Üye

Arka tarafı mersedese ve stoplarda pejo 508 inmiş algısı uyandırdı bende.

ufukk
Üye

Hyundai iyi bir marka ve benim için her zaman seçeneklerden birisi. Ve çok fazla haksızlığa uğradığı da gerçek. Ancak bsonmez haksız değil, maalesef her modelinde belirgin esinlenmeler var. Kia markası altında bu yöntemi kullanmıyorlar ama Hyundai’nin pek çok modelinde sınıfının kabul görmüş tasarımlarından bariz esinlenmeler bulunuyor. Bunu her gördüğü modele “taklit” demeyi adet edinmiş olanlara gıcık olan birisi olarak söylüyorum. Ha esinlenme olsa ne olur, araç kaliteli mi; kaliteli… Bu da ayrı bir bakış açısı.

bsonmez
Üye

15 yıl Hyundai ye binmiş biri olarak yapılmış bir eleştiridir. Bu marka hep eleştirilerek bu noktaya geldi, daha iyi yerlere de geldiğini görecegiz. Buradan yorumumu eksileyenlere selam olsun.

CanSoylu
Üye

@ReNeReNe söyleme böyle ya fun olursun ya sempatizan bak Ant Ağabey i nasıl linç etmeye, yanlı davranıyorsun diye eleştirmeye başladılar. Aman ha bu arkadaşları kızdırmayalım onların araçları en iyisi başka bir araç asla iyi olamaz. Arkadaşlar olayın gurmesi bu işi en iyi onlar yapıyor. görmedin mi Ant ın yanlışlarını üst kurul olarak nasıl belirlediler?

ReNeReNe
Üye

Mimarlar, kültür liderleri gibi tasarım uzmanları, 47 ülkeden üreticilerin ve grafik firmalarının gönderdiği binlerce tasarım arasından en iyileri seçmek için New York’ta toplanıyor , bizim tasarım uzmanlarıda otopark ta toplanıyor önü şöyle arkası böyle diyor …

wpDiscuz