Ford, pick-up sınıfının önemli oyuncularından olan F-Serisi’nin hibrit versiyonu için çalışmalar yaptığını duyurdu.

ABD’nin ulusal radyosu NPR’a konu ile alakalı açıklamalar yapan Ford CEO’su Mark Fields, uzun zamandır bu konuda çalışmalar yaptıklarını ve “Hibrit pick-up” için son aşamaya geldiklerini belirtti. F-Serisi’nin plug-in hibrit yerine bilindik hibrit sistemiyle donatılacağını anlatan Fields, standart olarak arkadan itişli gelecek modelin isteğe bağlı olarak dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olacağını da sözlerine ekledi.

Teknik bilgilerinin henüz paylaşılmadığı hibrit modelin, F-150’nin 2.7 lt’lik EcoBoost V6 motoruyla birlikte kullanılacağı dedikoduları konuşulurken en ekonomik tercihin mevcut şartlarda bu kombinasyonla yakalanabileceği belirtiliyor.

Dünya genelinde yakıt fiyatlarının düşmesi, ayrıca elektrikli ve hibrit otomobillerin maliyetlerinin fazla olması sonucunda şimdilik bu otomobillerin pek tercih edilmeyeceğine de değinen Fields, petrol kaynaklarının sınırlı olmasından dolayı alternatif sistemlere yönelmenin gelecekte kaçınılmaz olduğunu ifade ederken, tüm planlarını geleceği düşünerek yaptıklarının altını çizdi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir