Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 24 TV’de katıldığı 24 E programında yerli otomobille ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Işık, yerli otomobille ilgili, “Kendini bu topraklara ait hisseden herkesin göğsünü kabartacak, gururlandıracak bir proje olarak sonuçlanmasını istediğimiz için çok yoğun çalışıyoruz. Çok iyi gidiyor ve inşallah söz verdiğimiz gibi 2020’den önce seri üretime geçmiş, halkımızın beğenisini kazanacak bir Türk markasıyla, fikri mülkiyet haklarının Türkiye’ye ait olduğu, teknolojisinin Türkiye liderliğinde geliştirildiği ve üretiminin de en az yüzde 85’nin Türkiye’de yapıldığı yerli otomobili inşallah yola çıkaracağız” dedi.

Daha önce 4 prototiple ilgili çalışma olduğunu belirten Bakan Işık, “3’ü gelmişti hazırdı. İnşallah 22 Aralık’ta crossover dediğimiz, halkın kullandığı tabirle cip modeli hazır olacak, yine kamuflajlı göstereceğiz. Asıl hatları belli olmayacak” şeklinde konuştu.

“2018 İSTANBUL AUTO SHOW’UNDA ARACI GÖRECEĞİZ”

Yerli otomobilin çıkış tarihiyle ilgili olarak da Bakan Işık, “Burada ilk defa sizinle paylaşıyorum, 2018 İstanbul Auto Show’unda aracı göreceğiz. Mayıs ayında yapılıyor İstanbul’da oto fuarı. 2018’de zannediyorum örtüyü çekeceğiz” dedi.

Kaynak: NTV

Kimler Neler Demiş?

51 Yorum "İşte yerli otomobilin tanıtım tarihi"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
berkaltolis
Üye
Bunu bi bakan tanitinca millet de aa ne guzel iktidar araba yapiyo diyip oy vericek tabi.Bastakiler aptal mi kullanmasin bunu cik sokaga sor kim anlar bu islerin nasil yurudugunu…pek kimse bilmez anlamaz,e tabi ondan sonra amman bizim iktidar soyle yapti boyle yapti.Yapilsin tabi arabamiz cok istiyorum da uretici firma,uretim yeri vs. duyursalar”hmm evet bu is olacak” derim ama daha prototip var sadece.Ayrica bilemiyorum o araclarin diesel ve benzinli motorlari saab veya cadillac gibi mi olacak ama olursa en kucuk diesel motor 1.9 mus benzinliler daha da buyuk,yani vergiler de boyle olursa bir guzel oper bizleri fiyati.Sayet soyle 1.6 motor falan… Read more »
HakanUtku55
Üye

Ozamana kadar kim öle kim kala

gencfotografcl
Üye
Şimdi buraya yazdıklarımla ilgili galiba bayağı eleştri alacağım fakat daha perspektif görmemiz gerek. Yerli otomobil üretmek halkımız adına çok iyi şeyler ekonomi marka değeri vs . getirebilir fakat yurt dışına baktığımız zaman adamlar artık otomobil yapmayı değil 4 tekerleğe daha ne katabilirim demeye başladılar artık otomobiller mekanik den de ötesi olmaya başladı telefonlarımızla bile artık otomobillerimizin bir çok özelliğini kullanabilir olduk. (tabi ki her araba değil misal konuşuyorum) ben tabi ki yerli otomobil çıksın isterim ve inşallah yollarımızda göreceğiz de elin fransız arabasına bineceğime kendi devletimin arabasına gururla binerim fakat teknolojinin otomobillere entegre edilmeye başladığı dönemden daha önce gerçekleştirilmesi gerekiyordu… Read more »
atsizjoker
Ziyaretçi

Maşallah. Vatana millete hayırlı olsun.

umtdrn
Üye

Ne güzel gelişmeler oluyor canım memleketimde. Artık yerli otomobilimize kavuştuğumuzda değerli siyaset adamlarımız 1 milyon tl lik Mercedes’ler yerine yerli otomobilimize binerler belki.
Ama pardon neden binsinler, yerli otomobil halk için değil mi …

fatih yavuz
Üye

abi cidden çok iyisiniz ya ahahaha. 😀