Jaguar, 2016 XJR için yeni bir video daha yayınladı.

Dubai çöllerinde gerçekleşen çekimde, 2016 XJR ile sırt roketinin çekişmesi konu edilirken oldukça heyecanlı bir videoya imza atılmış. 2.81 km uzunluğundaki yarışta makyajlı XJR’ın koltuğuna oturan Martin Brundle’ın karşısına 2 metre kanat açıklığına ve Jet-Cat motoruna sahip sırt roketiyle Yves Rossy çıkıyor.

Rossy’nin 313 km/sa hızına, Brundle’ın ise en son 280 km/sa’e çıktığı belirtilen yarışın sonunda bir açıklama yapan Brundle, bu ilginç mücadeleyi hayatı boyunca katıldığı en heyecanlı yarış olarak tanımladı. Yarış boyunca rakibi Rossy’i görme imkanı yakalayamadığını da belirten Brundle, Rossy’nin acımasız ve çok cesur olduğunu ifade ederken yarışmanın galibini merak eden takipçilerimizin videonun sonuna kadar beklemeleri gerekiyor.

Biraz da haberimize konu olan 2016 XJR’den bahsedelim. Süperşarjlı 5.0 V8 motorun kullanıldığı XJR, 550 BG güce ve 680 Nm torka sahip. Sekiz ileri otomatik şanzıman kullanılan otomobil, 0’dan 100 km/sa’e 4.4 sn’de çıkarken 280 km/sa’lik maksimum hız değerine sahip.

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
HAKANARABULdecoxalx Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
hatatahatch
Üye
hatatahatch

m4 daha az güç ve tork değerine rağmen 0.3 sn daha hızlı 0-100 değerine sahip. Gerçekten bmw motorları overrated.

deco
Üye
deco

Kıyasladığın arabalardan BMW M4 1,572 Kg iken Jaguar XJR 2,370 Kg ağırlığında. Ayrıca 4 serisi yerine 7 serisini kıyaslamaya dahil edersek daha adil olur çünkü tam olarak XJR’ın rakibi 7 serisi, S serisi ve A8 oluyor.

HAKANARABUL
Üye
HAKANARABUL

Ağırlık farkı var herşey güç demek değil arada 700 kg yakın fark var. Bu segmentteki rakipsiz olan tek s8 dir Nokta