Kuzey Amerika “Yılın Otomobili” ve “Pick-up, Çok Yönlü” kategorileri için finale kalan araçlar Detroit’te Automotive Press Association tarafından açıklandı.

Bu prestijli ödül için finale kalan otomobiller; Chevrolet Malibu, Honda Civic ve Mazda Mx-5 olurken, ikinci kategorideki adaylar ise; Honda Pilot, Nissan Titan XD ve Volvo XC90 oldu.Adaylar

Bu yılın kazananları Kanada ve Birleşik Devletlerden gelen 53 otomotiv gazetecisi tarafından seçilecek. Jürinin oylarını vereceklerini otomobiller ise bulunduğumuz yıl içinde yeni standartlar belirleyen, dizayn, güvenlik, yol tutuşu, sürücü memnuniyeti ve fiyat/performans gibi çeşitli konularda üstünlük sahibi modeller olacaktır.

Ancak finale kalan araçların her biri çok güçlü adaylar oldukları için “Yılın En İyisi” oylamalarında seçimin kolay olmayacağını söyleyebiliriz. Özellikle araba kısmında rakipler birbirine çok yakın gözükmekte.

Kazanan araçlar ise Ocağın 11’inde Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarında açıklanacaklar. Yılın otomobili ve çok yönlü aracı için yorumlarda fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

 

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Kuzey Amerika Yılın Otomobili Finalistleri"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Armutcan
Üye

civic ama hangisi acaba hb mi yoksa burada ürettiğimiz sedan mı?

Armutcan
Üye

Edit: sedan araba uretimi sadece turkiyede yapilmiyilormus

Exhaust
Üye

Yürü be mx5!