Japonya’da Yılın Arabası Mazda MX-5 seçildi

Satış rakamlarını aldığı ödülle perçinledi

3
1326

Mazda MX-5, Japonya’da Yılın Arabası seçildi.
MX-5 oy sayım sonuçlarına göre 442 oy alarak en yakın rakibi olan Honda S660’e 41 oy fark atarak birinciliğe ulaştı. Bmw 2 Serisi ise 177 oy alarak yılın en iyi ‘İthal’ arabası seçildi.

Ödül kabul konuşmasında, Mazda’nın ürün planlama departmanı müdür yardımcısı olan Kiyoshi Fujiwara’nın konuşması “Ekonomik kriz döneminde ve 2011 depreminde zor zamanlar geçirdik ama prensiplerimize sadık kalarak başarıya ulaşmamızı sağlayan formülü oluşturduk.” şeklindeydi.

Suzuki Alto, minikler sınıfında “Small Mobility” ödülünü alırken, Tesla Model S ise yenilik “innovasyon” ödülünü almaya hak kazandı. Toyota Mirai ise ana kategorilerin kriterlerini karşılayamazken, hidrojen kullanan yakıt hücreleri sayesinde özel bir ödüle layık görüldü.

Amerika pazarında $24,915 (72.600 TL) fiyatıyla satışta olan MX-5, 2.0 litrelik atmosferik 4 silindirli, 155 hp ve 200 Nm tork değerlerini üreten bir motora sahip. Motor-şanzıman kombinasyonu olarak 6 ileri manuel veya opsiyon olan 6 ileri otomatik şanzıman seçenekleri sunulmakta.

Yorum Yaz

3 Yorum "Japonya’da Yılın Arabası Mazda MX-5 seçildi"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Bebebiskuvisi
Üye
Bebebiskuvisi
1 yıl 17 saat önce

Gel vefasız, gel insafsız…

hakikionur
Üye
hakikionur
1 yıl 1 gün önce

Ürün planlama müdür Fujiwara tam bu sublminalmiş ya 😀
boş zamanlarında tofu dağıtıyor 😀

Turabi Affan
Üye
Turabi Affan
11 ay 27 gün önce

Takumi Fujiwara 🙂
Gerçi Fujiwara 86’cıydı. Mx kullanan Keisuke Takayashi ‘mydi ismi 🙂

wpDiscuz