Mazda MX-5, Japonya’da Yılın Arabası seçildi.
MX-5 oy sayım sonuçlarına göre 442 oy alarak en yakın rakibi olan Honda S660’e 41 oy fark atarak birinciliğe ulaştı. Bmw 2 Serisi ise 177 oy alarak yılın en iyi ‘İthal’ arabası seçildi.

Ödül kabul konuşmasında, Mazda’nın ürün planlama departmanı müdür yardımcısı olan Kiyoshi Fujiwara’nın konuşması “Ekonomik kriz döneminde ve 2011 depreminde zor zamanlar geçirdik ama prensiplerimize sadık kalarak başarıya ulaşmamızı sağlayan formülü oluşturduk.” şeklindeydi.

Suzuki Alto, minikler sınıfında “Small Mobility” ödülünü alırken, Tesla Model S ise yenilik “innovasyon” ödülünü almaya hak kazandı. Toyota Mirai ise ana kategorilerin kriterlerini karşılayamazken, hidrojen kullanan yakıt hücreleri sayesinde özel bir ödüle layık görüldü.

Amerika pazarında $24,915 (72.600 TL) fiyatıyla satışta olan MX-5, 2.0 litrelik atmosferik 4 silindirli, 155 hp ve 200 Nm tork değerlerini üreten bir motora sahip. Motor-şanzıman kombinasyonu olarak 6 ileri manuel veya opsiyon olan 6 ileri otomatik şanzıman seçenekleri sunulmakta.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Japonya’da Yılın Arabası Mazda MX-5 seçildi"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Bebebiskuvisi
Üye

Gel vefasız, gel insafsız…

hakikionur
Üye

Ürün planlama müdür Fujiwara tam bu sublminalmiş ya 😀
boş zamanlarında tofu dağıtıyor 😀

Turabi Affan
Üye

Takumi Fujiwara 🙂
Gerçi Fujiwara 86’cıydı. Mx kullanan Keisuke Takayashi ‘mydi ismi 🙂

wpDiscuz