McLaren MP4-12C High Sport satışa çıkıyor

Bir servet değerinde...

0

McLaren,  gelecek ay Florida’da gerçekleştirilecek Kissimmee 2016 etkinliğinde MP4-12C High Sport (HS) modelini satışa sunacak.

McLaren Özel Üretimler bölümü tarafından üretilen HS, markanın Formula 1 Vodafone Yarış Takımı’nın renkleriyle kombine edilmiş. MP4-12C’nin GT3 versiyonundan hava yarıklarına sahip; ön çamurluk ve tamponlarıyla ayrılacağı belirtilen model, markanın patronu Ron Dennis’in gözdelerinden…

2012 yılında tanıtılan MP4-12C’yi biraz daha geliştirmek için McLaren’dan özel bir çalışma içerisine girmesini isteyen Dennis, bu sayede MP4-12C High Sport’un karbon seramik frenler ve spor egzoz sistemiyle donatılmasına vesile olmuş. Bu gelişmelerin dışında kaputunun  altında  McLaren takım pilotlarının imzasını taşıyacak olan HS, ayrıca özel tasarımlı seyahat çantalarıyla satışa sunulacak.

3.8 lt’lik V8 çift turbo motorun hayat verdiği MP4-12C High Sport’un gücünün güncel modele göre yaklaşık 75 BG  arttıracağı konuşulurken maksimum gücün 675 BG’den daha az olmayacağına ise kesin gözüyle bakılıyor.

Kissimmee 2016’da, Mecum Auctions tarafından satılacağı açıklanan özel üretim McLaren MP4-12C High Sport’un sadece beş adetle sınırlı olacağı belirtilirken, araçların her birinin 1,3-1,6 milyon $ arasında bir değere satılacağı öngörülüyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir