Mitsubishi CEO’su Osamu Masuko, şirketin geleceği ve ürün gamıyla ilgili bazı önemli açıklamalarda bulundu.

5 yıllık planları içerisinde 3 yeni model tanıtımı olduğunu açıklayan Masuko, 2017 yılına kadar yeni bir model tanıtımı yapmayacaklarını duyurdu. 2017’de markanın SUV sınıfındaki temsilcisi Outlander, 2019’da ise ASX modeli tamamen yenilenecek. Ayrıca 2017’den sonra markanın Pajero’nun yerine bir araç konumlandırma planı da mevcut.

Mitsubishi; ASX’in elektrikli ve Outlander’ın hibrit versiyonlarını da eş zamanlı olarak tanıtacak. Markanın efsane modeli Lancer’in yeni kasasını bekleyenleri ise kötü bir sürpriz bekliyor.

Osamu Masuko, markanın Lancer’in yenileme çalışmalarını sürdürmek için yeterli finansal kaynağa sahip olmadığını öne sürerek bir ortak olmadan bu operasyonun gerçekleşmesini imkansız olarak nitelendirdi. Renault’un bir süredir Mitsubishi ile ilgilendiği dillendirilse de Japon şirketin bunu reddettiği iddia ediliyor. Eğer Lancer’ın geliştirilmesi için maddi kaynak bulunamazsa Evo versiyonundan sonra yol versiyonunun da tarihe karışması an meselesi gibi görünüyor.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Mitsubishi’de tehlike çanları çalmaya başladı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
yselimkaya
Üye

Mıtsubıshı yi japon devlerinden birinin alıp alfa gibi yola genlerini koruyarak devam etmesine çok sevirim.

metallurgist
Üye

Mitsubishi HI acaba Mitsubishi Motors’a ne kadar yatırım yapıyor ben de onu merak ettim finansal olarak o kadar kötü durumda olmaları mantıksız.

mrmst
Üye

Bu işte bi terslik var daha yeni Kuzey Amerika Otomobil Fuarında Dünya geneli satışlarda %20 artışa ulaştıklarını söylediler? Nasıl oluyorda para olmuyor…. Adamlar Attrage ve Space star ile uzak doğuda parayı kırdılar…

Özgür Güneş
Üye

Vay beee, neyi sevsem batıyor ulan