Nissan GT-R program yöneticisi Hiroshi Tamura, GT-R’ı biraz daha kaliteli ve pahalı bir konuma getirmek istediklerini açıkladı.

Top Gear’a konuşan Tamura, GT-R’ı daha elit hale getirmek istediğini ve bunu sadece süsleyerek yapmak istemediklerini belirtti. Mühendis, şirketin hala yol tutuş ve NVH (Noise,Vibration,Harshness) seviyesini geliştirmek için imkanları olduğunu sözlerine ekledi. Tamura, ayrıca GT-R’da sürüş ve konfor konusunda bazı geliştirmeler yapılabileceğini de söyledi.

Tamura, GT-R Egoist Edition modelinin bu geliştirmeye en güzel örnek olduğunu ve bizleri nelerin beklediğini bu örnekle görebileceğimizi belirtiyor. Bu özel model 2010 yılında tanıtıldı. Araç, üst sınıf deri döşeme, “Wajima Maki-e” direksiyon amblemi ve Bose müzik sistemi ile donatılmış ve her sürücünün sürüş pozisyonuna göre özel olarak ayarlanmıştı.

Ne yazık ki Nissan yeni model GT-R’dan çok, mevcut modeli biraz daha geliştirmeye odaklanmış durumda. Tamura yaptığı açıklamada bir sonraki GT-R modelinin mevcut araçtan çok daha iyi olmasını istiyor.

 

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Nissan mevcut GT-R’a odaklanıyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Exhaust
Üye

GT-R ın formulü bu!

Porsheden ucuz ve daha hızlı! Ne elitliği…

Nıght.drıfT
Üye

Yeni tasarladıkları/tasarlayacakları GT-R modeli eskilerinin yerini tutmayacak bence. Elitlik bazen işi bozuyor.

mgdedeoglu
Üye

Elitlik işinde iyi para var çünkü.