Sesi güzel dizel neden olmasın?

AC Schnitzer ile dinlenebilir "tar tar tar".

16
5423

AC Schnitzer isimli modifiye firması, dizel araçlara uyguladığı birkaç işlemle traktör tınısını dinlenebilir hale getirmeyi başardı.

“Traktör Tınısı” diyerek haksızlık yapmayalım. Gelişen teknoloji sayesinde yeni dizel motorların sesi, öncülerine göre rahatsızlık vermeme açısından baya mesafe katetti. Fakat hala soğuk bir havada bir dizel motor çalıştırmaktan, eminiz ki birçok sürücü memnun olmuyordur. Bunun farkında olan AC Schnitzer, dizel motor sesinin kulaklara daha hoş gelebilmesini sağlamış.

Spor Akustik Sistemi adı verilen sistem sayesinde, dizel sesini farklılaştıran 6 farklı modül elde edilmiş. Paslanmaz çelikten oluşan susturucular, iki farklı spor egzoz borusu ile araca monte ediliyor. Montaj işleminden sonra da 6 değişik egzoz melodisinden istediğinizi uzaktan kumanda ile seçebiliyorsunuz. Şu an için sadece BMW’nin X3, X4, X5 ve X6 modellerine uygulanan bu sistem, ilerleyen günlerde diğer dizel araçlara da uygulanabilir.

AC Schnitzer’in yaptığı işlemin sonucunda ortaya çıkan ses, bir benzinli aracınki kadar doğal gelmiyor. Fakat standart bir dizel motor sesinden daha iyi olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz.

Yorum Yaz

16 Yorum "Sesi güzel dizel neden olmasın?"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
HAKANARABUL
Üye
HAKANARABUL
11 ay 29 gün önce
Emre Girit
Üye
1 yıl 1 saat önce
guest
Üye
guest
1 yıl 3 saat önce

Apaçi style egzozlardan sonra bu gayet iyi geldi en azından daha tok ve ilk 3 fazla kulak tırmalamıyo

Desolatar
Ziyaretçi
Desolatar
1 yıl 3 saat önce

çok başarılı olmuş. dizel kullanıcıları için güzel haber 🙂

emre6116
Üye
emre6116
1 yıl 4 saat önce

turbo sesi ön planda olduktan sonra gerisi önemli değil benim için

wpDiscuz