Yeni Porsche Panamera, İrlanda’da objektife yakalandı.
2017-porsche-panamera-spy-photo (1)Casus fotoğrafta görüldüğü gibi Porsche Panamera’nın arkası daha hacimli ve daha zarif olacak şekilde yeniden tasarlanmış.

Ancak makyaj operasyonu sadece tasarımda değil. Yeni Panamera artık MSB platformunu da kullanacak. Stutgartlı otomobil üreticisine yakın kaynaklara göre yeni Panamera bu platform sayesinde selefinden 91 kg daha hafif olacak. Tabii ki bu hafiflemede alüminyum ve yüksek mukavemetli çelik parçaların payı çok büyük.

Makyajlı Panamera bir yandan hafiflerken bir yandan da daha verimli olan yeni V6 ve V8 motorları beraberinde getirecek.

Ayrıca bu yeni V6 motor yine casus fotoğraflarla ortaya çıkan Panamera S E-HYBRID’in de kalbi olacak.2017-porsche-panamera-spy-photo (2)

Bilindiği üzere, Porsche bu yılın başlarında ”GT5” adını performanslı bir modelinde kullanacağını duyurmuştu. Ancak yeni Panamera’nın ”GT5” versiyonuna sahip olup olmayacağı hala bilinmiyor. Bunu öğrenmek için biraz daha beklememiz gerekiyor çünkü Porsche CEO’su Matthias Müller’in açıklamasına göre yeni Panamera Mart 2016’da Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak ve 2016’nın ikinci yarısında satışa çıkacak.

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
1
3
0
 
3
The MisterglasiusEmrullah TEKGÖZ
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
glasius
Üye
glasius

Şu terimleri doğru kullansak. Bu yeni kasa Panamera. Ne makyajı? Hangi makyaj?

glasius
Üye
glasius

Aklımda soru işareti yok. Yeni platform kullanılan bir aracı makyajlı kabul ediyorsa haber kaynağın orada tuhaflık.

The Mister
Üye
The Mister

Yanlış anlamadiysam arabanın sadece alt yapısı değişip biraz da makyaj yapmışlar gövdeye yeni bir panamera tasarlamaktansa sadece iyilestirmeler yapmayi tercih etmişler bu yüzden makyajlandigi ifade ediliyor umarım açıklayıcı olmuştur.