Tesla’dan sürücüsüz araç geliyor!

Tesla, tamamen sürücüsüz araçların 2 yıl içerisinde hazır olacağını söylüyor.

0
290

Otonom sürüş teknolojisi bugünlerde çok yaygın ama birçok üretici tamamen otonom araçların çıkmasının hala birkaç yılı bulacağını söylüyor. Fakat Tesla Ceo’su Elon Musk, tamamen otonom modellerin sadece iki yıl uzakta olduğu görüşünde.

Fortune dergisine konuşan Musk ”Bütün parçalar Tesla’da mevcut, bunları eleyerek araç içine koymalıyız ve birçok parçanın birbiriyle uyumlu çalışmasından emin olmamız gerek.” dedi.

Tesla 2 yıl içerisinde tamamen otonom bir model faaliyete geçirebilecekken, devlet yöneticilerinin bunu onaylamayacaklarını da kabullenmemiz gerek diye konuştu. Açıkladığı gibi projenin onaylanmasının bir ila beş yıl alabileceği gibi diğer yargılarca daha da fazla sürebilir.

Bu süre zarfında Musk, araçlar tamamen otonom modundayken eğer bir kaza olur veya olmazsa bunların verilerinin toplanmasını öneriyor. Yeterli veri toplandıktan sonra, otonom araçların istatiksel olarak güvenli olduğu anlaşılacak ve devlet yetkilileri de, otonom araçların güvenli ve rahat olduğuna inanacaklar.

PAYLAŞ
Önceki İçerikNissan’ın LMP1 sorunsalı
Sonraki İçerikF1 ruhu geri geliyor
ANIL BULUT
Trakya Üniversitesinde Mak Müh okumaktayım.1997'de arka koltukta dikilerek babamı gözlemlemek, ne olduğunu anlamakla başladı bu tutku.Şimdilerde ise kendi aracım olan Opel Corsa ile şoför koltuğunda devam ediyor:)

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

Bana bildir
avatar
wpDiscuz