Formula 1 takımlarından Toro Rosso herşeyi yeni sezona yetiştirebilmek için haftanın 7 günü 24 saat’i kapsayan vardiya programı ile 2016 sezonuna hazırlanıyor.

Redbull’un gelecek dönemki motor planlarını açıklamayı ertelemesi üzerine şok etkisi yaşayan Torro Rosso takımı kendi projelerini sağlamlaştırmaya çalışıyor.

Torro Rosso takımı ise gelecek sezon için 2015 model Ferrari F1 motoru kullanacağını daha öncesinden açıklamıştı. Fakat yeni sezon yaklaşırken gelen bu gecikmeler sebebiyle Torro Rosso takımı çalışanlarına 3 vardiyalı ve haftanın her saatini kapsayan geniş bir çalışma takvimi ile yeni sezona yetişmeye çalışıyor.

Torro Rosso takımının sahibi Franz Tost bu konu hakkında yaptığı açıklamalarda, üretim aşamasını yeniden planladıklarını buna bağlı olarak vardiya sisteminde değişikliğe gidilip 24 saat boyunca hazırlandıklarını, Toro Rosso olarak her şeyi en iyi şekilde organize ettiklerini ve sorunun diğer anlaşmalı firmalardan ve Noel tatilinin denk gelmesinin bunu gerektirdiği hakkında Autosport dergisinde açıklamalarda bulundu. Torro Rosso olarak daha önce bu kadar uzun dönem sık vardiya kuralına geçmediklerini genelde bu tür 24 saat vardiyalarını Şubat ayında aracı bitirmeden önceki son bir veya iki günde uyguladıklarını fakat bu sistemin şimdiden itibaren Aralık,Ocak ve Şubat ayının bir kısmını alacağını ve 2.5 ay boyunca 24 saat vardiyasında çalışacaklarını ve bu süre için birçok kişiyle çalıştıklarını açıkladı.

Sezon öncesi F1 testleri 22 Şubat’ta Barselona kentinde Circuit de Catalunya pistinde başlayacak.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir