2017’de tamamen yenilenecek olan Alfa Romeo Giulietta ile ilgili yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Casus fotoğrafları geçtiğimiz günlerde yayınlanan aracın tasarımıyla ilgili bu sefer FCA’nın içinden bir açıklama geldi.

Fiat-Chrysler grubunun (FCA) tasarımcılarından Alberto Dillilo, yeni nesil Giulietta’nın markanın yeni sedan modeli Giulia’nın kısaltılmış platformunda üretileceği ile ilgili son zamanlarda yüksek sesle ifade edilen iddiaları doğruladı. Karakteristik çizgileriyle pek çok otoritenin beğendiği Giulia’ya benzer olması beklenen Giulietta, markanın yeniden yapılanma sürecinde önemli bir kilit taşı olacak.

Alberto Dillilo, Giulietta’nın arkadan çekiş olup olmayacağı ile ilgili; “Bu konu teknik olarak mümkün.” cevabını verdi. İddialara göre Alfa Romeo, sınıfının en iyi arkadan çekiş ve 4 tekerden çekiş sistemleri üzerinde çalışıyor ve bu ilk defa yeni Giulietta’da denenecek. Ayrıca grubun beş yıllık planında Alfa Romeo’nun motor gamının 110 ile 330 beygir güç veren benzinli motorlar ve dört silindirli bir dizel motor seçeneği ile yenileneceği ifade ediliyordu.

Yeni Giulietta’nın 2016’nın son çeyreğinde tanıtılması bekleniyor. Tamamen yenileneceği modelin İngiltere’de 20.000 pound’dan fazla bir fiyata sahip olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Kimler Neler Demiş?

16 Yorum "Yeni Giulietta’nın temelleri Giulia’ya dayalı olacak"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Furkan ALPERGİN
Üye

daha giulia seri üretime geçemedi bu artık 2025te anca gelir

serdar
Üye

plakayı nereye takacaz?

Baris Inselel
Editor

Aynısını yazıcaktım

Hattat
Üye

Farlar, tapon ve ön ızgaralar arabayı baykuşa döndürmüş…
İçi de bu tasarım dilindeyse çok güzel olur.

srtkmc
Üye

Şu anki giulietta’yı da çok seviyorum ama bu baya deli duruyor.İlk yorumumda bu arabaya gelsin.Ne fiyat çekse hakeder 🙂

enzo
Üye

Casus’u yakalanan makyajlı giuli değil miydi? Mavi bile yakışmış tasarım çalışmasına, gerçeği de bu tiplerde olursa dehşet olur, artık neyse günahı verecez :O