Yeni Giulietta’nın temelleri Giulia’ya dayalı olacak

İtalyan aygırı bomba gibi geliyor!

16
4385

2017’de tamamen yenilenecek olan Alfa Romeo Giulietta ile ilgili yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Casus fotoğrafları geçtiğimiz günlerde yayınlanan aracın tasarımıyla ilgili bu sefer FCA’nın içinden bir açıklama geldi.

Fiat-Chrysler grubunun (FCA) tasarımcılarından Alberto Dillilo, yeni nesil Giulietta’nın markanın yeni sedan modeli Giulia’nın kısaltılmış platformunda üretileceği ile ilgili son zamanlarda yüksek sesle ifade edilen iddiaları doğruladı. Karakteristik çizgileriyle pek çok otoritenin beğendiği Giulia’ya benzer olması beklenen Giulietta, markanın yeniden yapılanma sürecinde önemli bir kilit taşı olacak.

Alberto Dillilo, Giulietta’nın arkadan çekiş olup olmayacağı ile ilgili; “Bu konu teknik olarak mümkün.” cevabını verdi. İddialara göre Alfa Romeo, sınıfının en iyi arkadan çekiş ve 4 tekerden çekiş sistemleri üzerinde çalışıyor ve bu ilk defa yeni Giulietta’da denenecek. Ayrıca grubun beş yıllık planında Alfa Romeo’nun motor gamının 110 ile 330 beygir güç veren benzinli motorlar ve dört silindirli bir dizel motor seçeneği ile yenileneceği ifade ediliyordu.

Yeni Giulietta’nın 2016’nın son çeyreğinde tanıtılması bekleniyor. Tamamen yenileneceği modelin İngiltere’de 20.000 pound’dan fazla bir fiyata sahip olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Yorum Yaz

16 Yorum "Yeni Giulietta’nın temelleri Giulia’ya dayalı olacak"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Furkan ALPERGİN
Üye
11 ay 4 gün önce

daha giulia seri üretime geçemedi bu artık 2025te anca gelir

serdar
Üye
serdar
11 ay 7 gün önce

plakayı nereye takacaz?

Baris Inselel
Editor
11 ay 7 gün önce

Aynısını yazıcaktım

Hattat
Üye
Hattat
11 ay 7 gün önce

Farlar, tapon ve ön ızgaralar arabayı baykuşa döndürmüş…
İçi de bu tasarım dilindeyse çok güzel olur.

srtkmc
Üye
srtkmc
11 ay 8 gün önce

Şu anki giulietta’yı da çok seviyorum ama bu baya deli duruyor.İlk yorumumda bu arabaya gelsin.Ne fiyat çekse hakeder 🙂

enzo
Üye
enzo
11 ay 7 gün önce

Casus’u yakalanan makyajlı giuli değil miydi? Mavi bile yakışmış tasarım çalışmasına, gerçeği de bu tiplerde olursa dehşet olur, artık neyse günahı verecez :O

wpDiscuz