Yeni Ford Fiesta RS hakkında detaylar ortaya çıkmaya başlıyor.

Autobild’e göre, Fiesta’nın 40. yıldönümü dolayısıyla 2017 yılında piyasaya çıkması olasılıklar arasında. Ford, Fiesta RS ile ilgili planlarını henüz onaylamamış olsa da, daha önce en az 12 performans aracı piyasaya süreceğini belirtmişti. Fiesta RS’in de bu modeller arasında olacağına inanılıyor. Şu anda planlanmış olan Focus RS, F-150 Raptor, Mustang Shelby GT350 / GT350R ve tüm yeni GT’ler var.

Hakkında çok az şey bilinen Fiesta RS için beklenen, Focus RS’in izinde ilerleyeceği ve agresif ön tampon, elden geçirilmiş yan etekler ve spor arka görünümle karşımıza çıkabileceği. Bunların yanında biz de sportif süspansiyon ve yüksek performanslı fren sistemi bekleyebiliriz.

Performans verileri doğrulanmamış olsa da dedikodulara göre aracın motoru 1.6 litrelik dört silindirli turboşarjlı Fiesta ST’nin yükseltilmiş versiyonu olacak. ST versiyonunda 197 beygir güç üreten bu motorun RS versiyonunda 246 beygir güç üreteceği söyleniyor.

Daha önceki söylentilerde dört tekerlekten çekişli olacağı belirtilen aracın, mevcut üretiminin sadece önden çekişli olduğu düşünüldüğünde RS için yeni bir sistem kurmak pahalı ve zor gibi gözüküyor.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Yeni hothatch Fiesta RS olabilir"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
hatatahatch
Üye

Fiesta önden çekişle 246 beygirle baş edemez. dört çeker olması lazım

Exhaust
Üye

Yada şöyle babalar gibi bir kitli diferansiyel