Ünlü İngiliz yazılım firması BBR, güncel Mazda MX-5 için yeni ayarlamalar yaptığını duyurdu.

Modelin 1.5 litre motora sahip olan versiyonlarına, BBR Super 160 adı altında bir kit uygulanabilecek. Aracın motor kontrol ünitesi (ECU) bu kitten maksimum oranda faydalanacağı için ekstradan 21 beygir ve 20 Nm tork gibi atmosferik motorlar için kaydadeğer sayılabilecek veriler üretecek. Öte yandan 2.0 litre hacimli motorlara sahip olan MX-5’ler ise BBR Super 175+ adlı paket ile fazladan 17 beygir ve 13 Nm tork kazanabilecek.

Sunulan bu paketlerle sınırları zorlayamayacağını düşünen alıcı kitlesi için de elbette ki daha iyi ayarlamalar da düşünülmüş. Yine 2.0 litre motorlar için hazırlanan BBR Super 190 paketi, yeni bir hava filtresi, egzoz manifoldu ve spor bir egzoz sistemi içeriyor. Bu eklemeler ile motorun gücü 30 beygir ve 32 Nm artarak tam 190 beygire ve 238 Nm torka ulaşıyor.

Super 160 ve Super 175+ paketlerinin bedeli şu an için 495 £ olarak açıklandı. Super 190 paketi çeşitli parça değişimlerini de içerdiği için 1995 £ gibi bir fiyat etiketine sahip.

Alınan kitlere ek olarak BBR, yüksek performanslı ön fren balatalarının, hafif alaşım jantların veya 30mm alçaltan spor yayların da alınmasını öneriyor.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Yeni MX-5’e altın dokunuşlar"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
sempatikplayboy
Üye

Günlük kullandığım için yorulmamış ve özenle bakılmış bir araç. sahibinden yorumu 🙂

Halen karakter sahibi otomobilleri yaşamayı ve yaşatmayı, otomobil kullanırken limitleri zorlamayı büyük bir keyifle devam ettiriyorum.otopark yorumu 🙂

kendinle çelişiyosun resmi gorunce ilgilendiğim araç oldunu fark ettim sik kullanilanlarda kaldirdim tabi burdaki biografini gorunce 😀