Casus fotoğrafçılar, bu sefer de 2017 yılında yenilenmiş şekilde yollara çıkacak olan AUDI Q5’in kamuflajlı fotoğraflarını çekti.

Soğuk kış şartlarında test edilen ikinci nesil Q5, ağır kamuflaj sebebiyle tasarımsal detaylarını vermekten kaçınmış. Ön yapısından ve altıgen şeklindeki ön ızgaradan dolayı yeni Q5’in, küçültülmüş bir Q7 havası vereceğini söyleyebiliriz. Arka tarafta da full LED farlar, tavanla birleşik rüzgarlık ve tamponla bütünleşik olan iki egzoz çıkışı dikkat çekiyor.

Yeni A4’ün de kullandığı MLB EVO platformu üzerine kurulacak olan 2’inci nesil Q5, kullanılan hafif malzemeler sayesinde yaklaşık 100 kg kaybedecek. Kullanılacak şanzımanlar ve motorlar da, yeni A4’te kullanılanlarla aynı olacak. Ayrıca Q5’in bir de hibrit versiyonunun gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Q5’in en ateşli versiyonu ise, hem dizel hem de benzinli motorlarla tercih edilebilecek olan SQ5 olacak.

Yeni nesil Q5, 2016 yılı içerisinde resmi olarak tanıtılacak ve Meksika’da bulunan San José Chiapa’daki fabrikada üretilecek.

 

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Yeni Q5’ten çekingen pozlar"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
HAKANARABUL
Üye

Audinin su değişeme gitmesine tek benmi karşıyım anlamadım. Ben 11 a4 e biniyorum ve 13 e kadar olan bütün modelleri hoşuma gidiyor. Ama su yeni kasaları beni deli ediyor. Biraz güzellik olmazmı arabada ya çizgisinden çok çıktı bence yeni nesil arabaları hiç çekici değil ve böyle giderse satışları baya düşücek..

cnkakyz
Üye

detaylara gerek yok tasarım eski nesille çok benzer olacak belliki tipik audi hareketleri

Ali Serdar GÖK
Editor

Ama Almanlar’ın genel anlayışı bu yöndeki zaten, dizaynda radikal değişiklere gitmektense genelde tasarımı rafineleştirme yoluna başvuruyorlar 😉 Marka kimliğini bozmama, kolay tanınırlık gibi sebepleri var. Mk6-Mk7 Golf arasında dağlar kadar fark var bana göre ama aynı diyen insanlarda var 🙂