Chevrolet, Cruze Hatchback modelini resmi olarak internet üzerinden tanıttı.

2015’in ortalarında Cruze Sedan’ın tanıtıldığını hatırlarsak, Cruze Hatchback’in tanıtılması zaten bekleniyordu. Yeni Cruze Hatchback, sedan modeliyle birlikte sınıfının en geniş dingil mesafesine sahip (2700 mm).

Tasarım detaylarına baktığımızda Cruze Hatchback, tavan bitimindeki sportif rüzgarlık ile sedan modelinden ayrılıyor. 524 litrelik bagaj hacmine sahip olan Cruze Hatchback, koltuklar yatırıldığında yaklaşık 1120 litrelik hacim de sunabiliyor.

Chevrolet, yeni Cruze Sedan modelini L, LS, LT ve Premier seçenekleriyle sunarken Cruze Hatchback, sadece LT ve Premier donanım seçeneklerine sahip olacak. Resimde sergilenen modelde, Premier seçeneğinin üstüne sportif RS paket de eklenmiş.

Yeni Cruze Hatchback, sedan modelde de kullanılan 1.4 litrelik turbo benzinli motora sahip olacak. 5600 devirde 153 beygir güce sahip olan motor, 2000 devirden itibaren 240 Nm tork üretiyor. Bu motorla beraber Cruze Hatchback, 6 ileri manuel veya 6 ileri otomotik şanzıman seçenekleriyle beraber satışa sunulacak.

Performans konusunda net bir bilgi Cruze Hatchback için olmasa da yeni Cruze Sedan, 0’dan 100’e 8 saniyede çıkıyor ve otomatik şanzımanlı versiyonunda otoban kullanımındaki yakıt tüketimi, 5.8 litre civarında seyrediyor.

Yeni Cruze Hatchback, önümüdeki hafta Detroit Auto Show’da sergilenecek. Amerika’daki başlangıç fiyatı yaklaşık $22,000 olacak.

Peki sizce General Motors’un Chevrolet’yi Türkiye’den çekme kararı doğru mu? Yeni Cruze Hatchback ve Sedan, eğer gelseydi ülkemizde rağbet görebilir miydi?

Kimler Neler Demiş?

28 Yorum "2017 Chevrolet Cruze Hatchback"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Tolgahan Öztürk
Ziyaretçi
Chevrolet in TR den çekilmesinin tamamen satış stratejisi ile ilgili olduğunu düşünüyorum, zaten TR deki Avrupa normları gereği Rusya vb ülkeler gibi ayrımı yapamadılar.Bence çekilmesinin tek nedeni kardeş marka olan Opel için. WW grubu için aynı durum düşünülmesi yanlış; çünkü WW in Opel e göre oturmuş, yıllanmış bir satış metodu var. Şöyle bir bakın piyasada kaç tane Chevrolet Captiva var kaç tane Opel Antara var ki zaten GM grubunun Opel i PSA ya satmasıda Avrupa ile ilgili başka projelerinin olduğunun kanıtı. LPG konusunda ise aynı sınıf diğer marka araçlarda da aynı problemler gözükmektedir,forumları kontrol edin sayfa sayfa okursunuz.11 yıl içerisinde… Read more »
Burak
Ziyaretçi

Çok güzel olmuş! Astra’nın başka kıyafetli hali biraz daha sönuk tasarım arkadan hafifçe Kia Cee’d içine ve konsoluna bakinca logoları değiştirilmiş Astra. Bir nevi Astra’nın kardeşi. Keşke ülkemize gelseydi rakiplerine göre uygun fiyatlı alınası çok iyi bir alternatif olabilirdi

Alt.
Üye

Her ne olursa olsun: Yine de bir Amerikalı araç. Yan sinyal lamba rengine kadar Amerikalı. Ayrıca Türkiye’de yakıt hususunda o ruhu bulamıyor maalesef. Çekilmesi yerindeydi Chevrolet’in.

davut
Üye
bu araba ilk çıktığında tutmadı nedeni bizim ülkede orta gelir seviyesine hitap eden benzinli araç lpgde sorun çıkarmıyorsa satar ne kadar yaktığı önemli değil nasılsa lpg takınca az yakacak yani bu araç motoru 124 bg olmasına rağmen şanzuman oranlarından ötürü hantal kaldı lpg dede sorun çıkardığı için her gm motoru gibi kötü araba imajı sergiledi sonraki modelde performans artsada kötü reklamın etkisi devam etti ve sonuç olarak artık chevrolet satılmıyor oysa araçlar güzel araçlar lpg takmayacak ve turbo motoru alacaksanız fiyat avantajı ilede tadından yenmez bir araç şahsen ben yeni çıkacak olan sedan modelini ilk gördüğümde bu araba alınır dedim… Read more »
Burak D.
Ziyaretçi

O bu tabanlı yok bu o tabanlı. Epsilon 2 platform gm bünyesindeki compactlarin hepsi bu platform üzerine geliştirildi. Opel’i batırirdi yorumları da tuhaf. Öyle olsa skoda ve seat da vw satışlarını bitirirdi. Marka algısı, piyasa penetrasyonu vs vs. Bunlar bu kadar yüzeysel konular değil