2017 Ford Mondeo (Fusion)

Makyajlı Mondeo'da ülkemize geliş için hedef 2020 olmasın.

5
4211

Daha önce kamuflajlı şekilde yakalanan 2017 Ford Mondeo (Fusion), bu sefer üzerinde herhangi bir kamuflaj olmadan Amerika’nın Detroit şehrinde görüntülendi.

Kuzey Amerika Auto Show’da tanıtılacak olan makyajlı Mondeo, bilinen tasarım anlayışını korusa da bazı ufak değişikliklere uğramış. Makyajla gelen tasarımsal değişiklikler: Yenilenen ön ızgara, ön tampona eklenen hava girişleri, yeni arka tampon, elden geçirilen ön ve arka farlar ve arkaya eklenen krom şerit.

Yenilenen Mondeo’da SYNC 3 isimli bilgi eğlence sistemi yer alacak. Yenilenen iç tasarım sayesinde içerideki kalite algısı, güncel modele göre bir seviye daha yukarıda olacak.

1.5 litrelik ve 2.0 litrelik Ecooboost benzinli motorlar, Mondeo’nun kaputunun altında yer alacak. 1.5 litrelik benzinli motor 180 beygir güç üretirken, 2.0 litrelik olan 245 beygir güç üretecek. Ayrıca önümüzdeki günlerde, hibrit versiyonlu Mondeolar’ı da yollarda göreceğiz.

Resimdeki Mondeo, spor versiyon olduğu için arka rüzgarlığa ve 4 tane egzoz çıkışına sahip. 2.7 litrelik V6 Ecoboost motor, 315 beygir güç ve 475 Nm torka sahip olarak, resimdeki Mondeo’nun “Sport” takısının adeta hakkını veriyor.

Güncel Mondeo’nun ülkemize gelişi, ABD’ye çıkış tarihinden hatırı sayılır bir süre sonunda gerçekleşmişti. Umarız yenilenen Mondeo da, aynı kaderi paylaşmaz.

 

Yorum Yaz

5 Yorum "2017 Ford Mondeo (Fusion)"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
glasius
Üye
glasius
10 ay 29 gün önce

Güncel kasanın ön ızgara (aston martin stayla) daha güzel. Arka da gereksiz olmuş. Tasarım iyi olunca makyajda saçmalanıyo işte böyle.

PrinsYusufİzmir
Üye
PrinsYusufİzmir
11 ay 6 saat önce

Evet herkese merhaba Ford Mondeo ile ilk tanışmam Mondeo 1.6 Ecobost motora mesleğim gereği otogaz dönüşümü için tanıştım gerçekten müthiş bir araç ve özellikle performans müthiş ama gelelim son ve yeni kasa 1.5 Ecobost bence harika bir araç herkese gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim

ultiMance
Üye
ultiMance
11 ay 8 saat önce

Arkadaki krom çıtaya anlam verebilen var mı?

Ömer SALDIRAN
Üye
11 ay 1 gün önce

Güncel kasa mondeo nun arkası daha elitti. O krom çıta ne Allah aşkına. Düzelteceklerine hepten bozuyorlar. Güncel kasanın dışı yerine içini geliştirip daha kaliteli hale getirseler daha anlamlı olurmuş

Dagasan
Üye
Dagasan
11 ay 1 gün önce

Bence çok güzel olmuş ama zaten makyajlı kasa 2 sene sonra gelir en erken, geldiğinde de bu sport paket ülkemizde satışa çıkarılmaz zaten.

wpDiscuz