Audi A4 ve Mercedes C serisi ile beraber D Premium sınıfında rekabet eden BMW 3 serisi 2018’de yenilenecek. Alman marka görünüşe göre yeni 3 serisinin ilk prototipini bantlardan indirmiş.

Keskin ve sert hatları bulunan sportif bir tasarıma sahip olması beklenen yeni 3 serisi ağır kamuflaj ile gizlenmiş. Ancak aracın piyasaya çıkmasına 2 yıl gibi uzun bir süre olduğunu var sayarsak görünen prototip nihai tasarıma ait olmayabilir. BMW’ye yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre 3 serisinin işçilik ve malzeme kalitesinin arttırılması üzerinde yoğun çalışmalar devam ediyor. Yüksek malzeme ve ek donanımlarla zenginleştirilecek aracın yalıtımı konusunda da önemli geliştirmeler yapıldığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Alüminyum, karbon fiber ve yüksek dayanımlı çelikten üretilecek 2018 3 serisi, BMW’nin yeni geliştirdiği bir platform üzerinde yükselecek. Bu sayede selefinden daha hafif olacak aracın 5 ve 7 serisi kadar sıkı bir diyete girmeyeceği tahmin ediliyor. Tamamen yenilenecek 3 serisinin 4 ve 6 silindirli benzinli motorların yanı sıra dizel ve hibrit motor seçenekleriyle de satışa sunulacağını ekleyelim.

8
Kimler Neler Demiş?

avatar
7
1
0
 
7
RenardHAKANARABULOnur MutluExhaustthestig
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Renard
Üye
Renard

Nihai dizayn olmadığı kesin gibi. Ben nedense çok radikal değişikliğie sahip bir dizayn beklemiyorum. Zamanla göreceğiz

HAKANARABUL
Üye
HAKANARABUL

Yeni x1 deki tasarım yeni 5 te ve 3 tede yerini alıcak. Arka farlar daha keskinleşicek ön farlar daha genişliyecek

Onur Mutlu
Üye
Onur Mutlu

Angel farlar yok, arka ışıklar kesinlikle bmw değil. Tasarım kesinlikle böyle gelmeyecektir.

Exhaust
Üye
Exhaust

Harbi kamufilajmış bi b*k anlamadım

Exhaust
Üye
Exhaust

Frenlerde gocamanmış

thestig
Üye
thestig

BMW ruhunu kaybedecek gibi geliyor ama hadi hayırlısı…