BMW 1 Serisi Sedan, kamuflajlı halde test edilirken casus fotoğrafçılara yakalandı. Geçtiğimiz yıl kasım ayında tanıtılan Compact Sedan Concept‘in yola uyarlanan hali olan 1 Serisi Sedan, Mercedes CLA ve Audi A3 Sedan’a BMW’nin geciken cevabı olacak.

Tasarım olarak 3 Serisi’nin küçültülmüşü olarak niteleyebileceğimiz 1 Serisi Sedan, hatchback 1’den farklı olarak önden çekişli olacak. 4 tekerlekten çekiş sistemi xDrive ise, opsiyonel olarak alınabilecek. UKL platformu üstünde yükselecek olan 1 Serisi Sedan, 3 ve 4 silindirli güncel BMW motorlarını kullanacak.

F52 kasa kodlu yeni 1 Serisi Sedan, ilk etapta Çin ve ABD’de satışa sunulacak. Sonraki aşamada ise BMW’nin bu aracı, diğer pazarlara sokmasına kesin gözüyle bakıyor. Ülkemizdeki A3 Sedan ve CLA satışlarına bakarsak 1 Serisi Sedan, C+ Sedan sınıfında rakiplerinin rahatını bozabilir.

 

10
Kimler Neler Demiş?

avatar
9
1
0
 
10
Serhat FatihDerviş GelmezsulobbYigitKaynak11anl_akl
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Serhat Fatih
Üye
Serhat Fatih

Bmw kullancısı ve fanatiği olan bir insanım fakat açıkca eleştirmek gerekirse bu araç sadece a3’ün rakibi olur. CLA çok farklı bir konsept ve kesinlikle görsel olarak harika. Premium bir sedan araç alacağım fiyatı da uygun olsun denildiğinde işte o zaman a3 ile ciddi çekişme yaşanacak. Tabi sedan 1 serisinin CLA’dan daha ucuz olduğunu varsayıyorum. Aksi halde işi çok zor.

Derviş Gelmez
Üye
Derviş Gelmez

Yeni Berkecan arabası Türkiye’ye hayırlı uğurlu olsun ??

YigitKaynak11
Üye
YigitKaynak11

Arkadan itiş olsaydı ve 100.000 tl nin altında olsaydı aldırırdım

anl_akl
Üye
anl_akl

Şimdi apaçiler düşünsün.Göbeklerde kafadan kaya kaya patlayanları bol bol görcez.

cem
Üye
cem

Önden çekiş——->BMW 😐 ??? tamam maliyeti aşağı çekmek istediler anladıkta.. yakışmadı be.

sulobb
Üye
sulobb

Aynen, bunu her hatirladigimda sinir oluyorum tekrar tekrar…