Her ne kadar Infiniti’nin 80’lerde çıkardığı Q45 reklamı, izleyenler üzerinde büyük merak uyandıran, sır dolu reklamların babası olarak bilinse de Bugatti bu sene meşaleyi onlardan kapmak istiyor. Fransız-Alman otomobil firması Chiron adlı yeni otomobili için, neredeyse araç dışındaki her şeyi gösterdiği 41 saniyelik bir tanıtım videosu yayınladı. Savaş jeti, yanardağ, hatta gökdelene yürüyerek çıkan adam… Bugatti, bu aksiyon dolu sahnelerde verilmek istenen mesajı gizlememiş ve videonun sloganı olarak kullanmış. Peki ya asansör ve baterist?

Bizler Chiron’un, Veyron Super Sport’un sahip olduğu saatte 290 millik son hızını geçmek istediğini zaten biliyorduk. Yapılan geliştirmelerin ardından geleneksel bir hız göstergesinin yanında, saatte 500 kilometre hızla giderken devri kontrol edebileceğiniz, merkeze yerleştirilmiş bir takometre yer almış. Görüş mesafesini arttırmak için daha büyük bir ön cama yer verilmiş ve bununla birlikte oturma pozisyonu dışa doğru konumlandırılarak araç biraz daha gelenekselleştirilmiş.

Araç ismini yunan mitolojisindeki Chiron’dan değil, Fransız otomobil yarışçısı Louis Chiron’dan alıyor. Yukarıdaki videonun süresi standart bir Veyron’un son hızına ulaşma süresinden 1 saniye daha az, burada Bugatti firması bizlere bir mesaj veriyor olabilir.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Bugatti, Chiron’u tekrar hatırlattı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
hatatahatch
Üye

Supersport 467 yapıyomuş. Bunun biraz daha hızlı olacağını düşünsek yaklaşık 480 filan yapar. Araba ile 480 ile gitmek nedir aga?