Ford, B-Max ailesinin yeni üyesi Colour Edition’ın tanıtımını yaptı.

Görsel olarak diğer B-Max’lerden tavan spoileri ve siyah renkli; tavan, dikiz aynaları, radyatör ve tamponların altında yer alan koruma plakalarıyla ayrılan Colour Edition, 10 farklı renkle satın alınabilecek.

İç mekanda dikkate değer bir değişikliğin olmadığı otomobilin sesli komut edilebilen SYNC sistemine sahip olacağı belirtilirken, isteğe bağlı olarak 5 inç’lik renkli bir ekran da tercih edilebilecek. Koltukları, direksiyonu, vites körüğünü ve paspasları kahverengi dikişli almak isteyen müşterilere Cognac isimli paketi de sunan Ford, bu sayede iç mekana biraz hareketlilik getireceğine inanmış.

Ford, Fiesta Red testimizde deneme fırsatı bulduğumuz 140 PS güce sahip 3 silindirli 1.0 lt EcoBoost motorla donattığı B-Max Colour Edition’ın tasarruf ve performansı bir arada sunduğunu savunurken, 0-100km/sa hızlanmasını 10.4 sn’de tamamlayan otomobilin 5 lt/100 km’lik karma tüketim verisi ise kağıt üstünde dizel motorun varlığının sorgulanmasına neden oluyor.

Ford’un Romanya’da bulunan Craiova fabrikasında çok kısa bir süre sonra üretimine başlanacağı belirtilen B-Max Colour Edition’ın fiyatı henüz açıklanmazken, modelin birkaç ay içerisinde showroom’lardaki yerini alması bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Ford B-Max Colour Edition tanıtıldı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
furkankaya585597
Üye

Bence bu araba color edition’a uygun olmamış. Çok az renk var. Ayrıca motor da 140 beygir ama performans verileri az gibi.