Bu yılın sonunda piyasaya çıkacak olan Mercedes GLC Coupe, Almanya’da casuslara yakalandı. Seri üretim modeline çok yakın olan bu prototip, kısmi kamuflaja sahip ve ön farları tamamen açık bırakılmış. Kamuflajsız ön farlar, GLC’den birebir alınmış ve modelin ön tarafı da GLC ile neredeyse tamamen aynı. Arka tarafta ise coupe tarzını daha iyi yansıtmak amacıyla GLE Coupe’deki gibi bir tavan çizgisi kullanılmış. Modelin boyutları GLE Coupe’ye göre daha orantılı gözükse de, X3’ün coupe hali X4’te de olduğu gibi GLC Coupe’de de bagaj hacmi ve baş mesafesinde kayıplar söz konusu olacak.

Casus görüntülerde görülen otomobil, biturbo 3 litre V6 motora sahip Mercedes-AMG GLC 43 Coupe. Bu motorun 362 HP ve 520 Nm’lik değerlere sahip olması bekleniyor. Alman basınında motor gücünün 395 HP’ye yükseltileceği konuşulsa da, bununla ilgili resmi bir açıklama yok.

Mercedes, GLC Coupe’yi Haziran’da tanıtacak ve otomobil Eylül’de bayilerde yerini alacak. GLC 43 Coupe, model çıkar çıkmaz satışa sunulacak ve 2017’de gelmesi beklenen GLC 63 Coupe’ye kadar GLC Coupe gamının en üstünde yer alacak.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir