Goodyear ile aracınızı şarj edebileceksiniz

Goodyear'dan elektrikli araçların şarj sorununa yeni bir çözüm yolu!

1
1856
Goodyear1

Elektrikli araba sahiplerinin en büyük endişelerinin arasında ilk olarak menzil sorunu yer alıyor. Elektrikli araba sahipleri pilin aniden bitmesinden korkuyorlar. Petrol ve benzeri yakıtları kullanan araçlar için bu sorunu çözmek çok basit, genelde en yakın benzin istasyonuna giderek bu sorunu hallediyorlar. Elektrikli araç sahipleri için böyle bir çözüm yolu maalesef yok.

Bu sorunu çözmenin bir yolu da Goodyear tarafından önerilen yenilikçi bir lastik tasarımı olarak sunuldu. Lastiğin tasarımı arabanın ana güç kaynağına tekrar enerji vererek aracın hareket halinde elektrik üretmesi şeklinde gerçekleştirildi.

Lastik çeşitli enerji  kaynaklarında yararlanarak elektrikli bir arabayı şarj etmek için tasarlanmış. Araba hareket halindeyken lastik ve yol arasındaki sürtünme ve ısıyı kullanarak enerji verecek. Aynı zamanda, hareket ederken lastiğin esnemesinden kaynaklanan kinetik enerjiyi kullanacak.  Hatta lastik hareketsizken bile ısı ve ışık enerjisini elektriğe dönüştürebilecek şekilde tasarlanmış.

Bütün detaylar lastiğin nasıl enerji ürettiğini açıklıyor ama asıl önemli olan enerjiyi tek bir pile nasıl aktaracağı ve bu konuda hiçbir bilgi yok.

Lastiğin çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi şu an yok.

Yorum Yaz

1 Yorum "Goodyear ile aracınızı şarj edebileceksiniz"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
drsb
Üye
drsb
10 ay 22 gün önce

kablsouz şarj olayı, ışık/ampul üzerinden internet bağlantısı bile var.. artık buna da çözüm bulurlar

wpDiscuz