Gumpert’te yeni dönem

Son zamanların suskun süper sporcusu Gumpert, yeni sahibiyle açacağı yeni sayfaya neler yazabilecek?

0

Alman süper spor otomobil markası Gumpert son zamanlarda gündemde pek görünmese de GT Spirit’ten gelen bilgiler markayı yine haber konusu yaptı. Gelen bilgilere göre marka, Hong Kong’lu SPS Automotive Performance’dan bir grup yatırımcı tarafından satın alındı.

Konuyla ilgili detaylar kısıtlı ama kulislerde Gumpert’in Cenevre Otomobil Fuarı’nda meydana çıkacağı konuşuluyor. Firmanın fuarda yeni bir model gösterip göstermeyeceği konusunda ise netlik yok. Ancak öyle görünüyor ki yakın zamanda Gumpert’in gelecek planlarıyla ilgili daha fazla bilgi paylaşılacak.

Firmanın yeni filosu hakkında ortalıkta yine pek bir fikir yok ama Gumpert 2013 Cenevre Otomobil Fuarı’nda bir Apollo S göstermişti. Daha yakın bir zamanda ise üretim öncesi modeliyle Explosion, 2 litre motorundan aldığı 420 BG güç ve 519 Nm tork verileriyle tanıtılmıştı. Hâlihazırda seri üretime geçmeyen model, 6 ileri manuel şanzıman aracılığıyla 4 tekere güç iletip yaklaşık 3 saniye gibi bir 0-100 değeri sunuyordu.

Gumpert, Avrupa dışında pek bir üne sahip olmasa da bu ün Top Gear’a konu olma ve Nürburgring’de tur rekoru kırılmasından sonra ciddi derecede artmıştı.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir